Search

Do okien zagląda prawdziwa jesień

do okien_01

Ostatnie ciepłe promienie słońca wpadają do domu spomiędzy złocących się liści drzew. Już niedługo ustąpią miejsca listopadowej szarudze, więc do okien nieubłaganie zagląda jesień. Możemy inspirować się jej nadejściem i stworzyć przytulny klimat we wnętrzu za sprawą dekoracji, pomaga w tym Marcin Dekor.

do okien_02

Przede wszystkim kolory – złoto, miedź, ochra, brąz. Ciepła paleta, w połączeniu z naturalnymi materiałami, urzeka szlachetnością i bezpretensjonalnością. Okazuje się, że także rolety mogą cieszyć oko i uzupełniać aranżację przestrzeni poprzez zastosowanie tkanin o różnej fakturze i gęstości splotów. Takie dekoracje okien będą świetnie korespondować z plecionymi elementami mebli czy grubymi, dzierganymi narzutami.

do okien _03

Ciekawą opcją jest też możliwość zestawiania z sobą tkanin o różnej transparentności – od niemal przezroczystych firan po zaciemniające zasłony. Jeszcze ciekawszy efekt powstaje w momencie nałożenia na okno dwóch warstw rolet rzymskich. Bogactwo kolorów, od jasnych beży i ciepłych żółcieni, przez odcienie taupe i brązy, aż po wyraziste grafity, oraz mnogość rodzajów tkanin daje nieograniczone możliwości. Nie bez znaczenia jest fakt, że dwoma warstwami rolet możemy wygodnie sterować za pomocą aplikacji. Bez konieczności wstawania z kanapy, popijając herbatę z cytryną.

do okien _04

Ocieplić wnętrze możemy nie tylko wizualnie. Już od dawna ludzie chronili się przed chłodem bijącym zimą przez okna za pomocą ciężkich, mięsistych zasłon. Najlepiej w tej roli sprawdzają się tkaniny welwetowe i wełniane. Szczególnie szlachetne i przywodzące na myśl welwety, w głębokich odcieniach burgunda czy butelkowej zieleni, przywodzą na myśl pałacowe wnętrza. Z kolei wełniane szarości, dopełnione metalowymi zdobieniami w kolorze złota, dominują w wyszukanych i modnych miejscach. W przypadku tego rozwiązania technologia ponownie ułatwia nam życie. Za pomocą karniszy z silnikiem (także na baterię), nawet gruba i masywna tkanina rozsuwa się płynnie i cicho. Zaawansowana technologia idzie tu w parze z trendami w stylistyce wnętrz, a tak udane połączenia w naszym domu mogą stać się remedium na jesienną chandrę.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close