Search

Użytkowa sztuka tatuażu wg Tod’s

Limitowana edycja torebki TOD's projektu Sairy Hunjan

Brytyjska tatuażystka Saira Hunjan nie jest nikomu obca w świecie mody. Uwielbia wychodzić na zewnątrz swojej strefy bezpieczeństwa jaką jest jej studio. Oprócz tatuowania gwiazd takich jak Kate Moss czy Sadie Frost, Saira jest znana z aplikowania swoich dzieł na wszystkim począwszy od szortów, skończywszy na piersiówkach. Współpracuje z takimi markami jak Orlebar Brown czy Ettinger.

„Decyzję o tym, że w przyszłości chcę zostac tatuażystką podjęłam mając 14 lat.”, przypomina. „Wtedy też odkryłam projekty tatuowanych ubrań Jean Paul Gaultiera i zakochałam się w jego pracach. Od tego czasu był moją wielką inspiracją. Dlatego bycie zaangażowaną w świat mody było moim marzeniem. To kolejny sposób, w jaki ludzie mogą nosić i podziwiać moje dzieła”

Mityczna bestia i luksusowa torba

Tej jesieni, jej prace będziemy mogli podziwiać w nowej kolekcji luksusowej marki wyrobów skórzanych Tod’s. Za płótno posłużą jej torby modelu Double T. Artystka stworzyła pięć unikatowych wzorów oddających hołd bogatemu dziedzictwu marki.

„Głównym celem tego projektu było stworzenie romantycznego motywu, który jednocześnie będzie symbolem siły i władzy”, mówi Hunjan. Wzór przedstawia mityczną bestię z głową lwa (symbol marki Tod’s) i ciało smoka, którego serce przebite jego własnym ogonem bestia trzyma w łapach. „Każdy motyw przedstawia sobą jakąś historię. Są podobne, lecz kompozycyjnie inne. Każdy z nich ukazuje bestię żywą”

W poszukiwaniu idealnego płótna

Efekt owocnej współpracy, którego premiera będzie miała miejsce jutro w odnowionym flagowym sklepie marki w Londynie jest pomysłem enigmatycznego założyciela firmy pana Della Valle. Według niego ten projekt to kontynuacja zamierzonej przez firmę misji, by łączyć sztukę nowoczesną z tradycyjnym przemysłem galanteryjnym, na czym została zbudowana ich marka. „Projektowanie na torbie, było dla mnie również fascynujące, co projektowanie na ciele”, mówi Hunjan opowiadając o procesie tworzenia. „Dla mnie ważne jest to, by projektować na całej powierzchni, by oszacować, jak projekt będzie się najlepiej prezentował gdy będzie widziany pod inny kątem.” Pracując z rzemieślnikami w fabryce Tod’s w Brancadoro spędziła dużo czasu na szukaniu odpowiedniego płótna. „Wypróbowałam wiele rodzajów skór, nawet te najbardziej luksusowe jak skóra aligatora i krokodyla. Niektóre z nich nie wchłaniały prawie wcale atramentu, część z nich natomiast była tak gruba, że igła nie mogła by się przez nie swobodnie przebić. Gdy znaleźliśmy odpowiednią skórę- cielęcą, w kolorze najbardziej rozpoznawalnym wśród torebek Tod’s, byliśmy zadowoleni z efektu.”

Edycja limitowana

Zaraz po premierze, limitowana edycja inspirowanych tatuażami toreb oraz portfeli z wykonanymi laserowo rysunkami Hunjan będzie dostępna we flagowym butiku Tod’s w Londynie, oraz paru innych sklepach na świecie, a także w sprzedaży internetowej na przełomie listopada i grudnia. „Uwielbiam pracować z innymi kreatywnymi osobami”, mówi Hunjan, dając do zrozumienia, że nie jest to ostatni raz, kiedy zobaczymy jej dzieła na wybiegu. „Daje mi to paliwo do cięższej pracy, do rozwijania swoich pomysłów i tworzenia nowych.”

źródło: tods.com

Zobacz także:

Kolorowy minimalizm Longchamp

Volta – luksus ze sportowym zacięciem

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close