Search

Jaragua Residence – dom idealny

Rezydencja według Fernandy Marques

 

Jaragua Residence to najnowszy projekt architektury rezydencyjnej Fernandy Marques. Zlokalizowany w Alphaville, dzielnicy mieszkalnej na obrzeżach brazylijskiego São Paulo, rozciąga się na ponad 1200 m2, liczy sobie 3 kondygnacje i stwarza idealne warunki mieszkalne młodej pary z dwójką dzieci.

Przestrzeń nieograniczona

Jednym z głównych założeń projektu było stworzenie domu, w którym możliwy jest naturalny przepływ powietrza. To przestrzeń, która nie ogranicza i sprawia, że nawet jeśli znajdujemy się w środku, nie odczuwamy dyskomfortu z poczucia uwięzienia pośród ścian. Przestronne strefy gotowania, odpoczynku oraz jadalni nie zostały od siebie oddzielone wyraźnymi przegrodami. Budynek zaskakuje. Na pierwszym piętrze umieszczono amfiladę pomieszczeń o różnorakim przeznaczeniu. Wchodzą w nie przytulny pokój z kominkiem, pokój medialny wyposażony w urządzenia high-tech, jasny pokój śniadaniowy oraz biuro.

W odniesieniu do otoczenia

Z tarasów drugiego piętra rozpościera się panoramiczny widok inspirujących krajobrazów łączących w sobie walory naturalne oraz urbanistyczne. Architekt zaprojektował dom, jako zbiór otwartych przestrzeni, które przepływają między sobą. Główne pomieszczenia przeznaczone dla rodziny zlokalizowane zostały na drugim piętrze. Z trzech sypialni, każda ma swój własny balkon.

Jaragua Residence łączy w sobie kolory, tekstury i sztukę, tworząc naprawdę funkcjonalny dom.

 

Zdjęcia wykonał Fernando Guerra |FG+SG

 

Zobacz także:

Z widokiem na Pacyfik

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close