Search

Włoski szyk hotelu Roomers w Baden Baden

Hotel w Baden Baden

Zauważamy coraz więcej sytuacji, w których wielkie grupy hotelarskie otwierają swoje nowe oddziały w niespodziewanych lokalizacjach. Roomers to najnowszy nabytek grupy Marriot, należący do linii Autograph Collection Hotels. Wykreowany został na pierwszy luksusowy hotel w niemieckiej miejscowości Baden-Baden, a jego główny atut stanowi lokalizacja na stromym wzgórzu, z którego rozpościera się panorama gór i lasów Szwarcwaldu.

Nowy zamysł na ekskluzywne hotele

To pierwsze z dwóch zaplanowanych na ten rok otwarć. Następny obiekt to hotel Roomers w Monachium, którego otwarcie odbędzie się w grudniu tego roku. Hotel zaprojektowany został przez firmę architektoniczną KPHwho, mieści w sobie 130 pokoi i wpisuje się w kontekst miasta słynącego ze starych łaźni. Włoski projektant Piero Lissoni wziął na siebie odpowiedzialność zaprojektowania fasady. Wykorzystał przy tym kontrastujące ze sobą bloki, które równocześnie uporządkowały przestrzenie ogrodu.

Stylowe przestrzenie

Wnętrza wypełnione są włoskimi smakami projektowymi – subtelne, delikatnie linie, blade palety kolorystyczne, płytki w kolorze piaskowców, drewniane ekrany oraz niskie meble składają się na spójną wypowiedź przestrzenną. Całości dopełniają przydymione lustra, niskie lampy wiszące oraz palety chłodnych szarości i jasnych turkusów.

Wyszukane atrakcje

Znajdujący się na dachu taras stał się oazą dla ogromnych roślin doniczkowych. Umieszczono na nim bar, wyposażony w chińskie stołki oraz geometryczne fotele, z których oglądać można przepiękne krajobrazy Baden Baden, znajdujące się w kontekście zieleni lasów. Restauracja Moriki oferuje przekrój azjatyckich potraf od ebu udon po kraby smażone w głębokim tłuszczu, a w spa skosztować można peelingu z wykorzystaniem olejków Lomi Lomi.

 

Zobacz także:

Stylowy hotel The Fritz w Dusseldorfie

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close