Search

Scopio Alape: redefinicja umywalki

Alape Scopio

 

Goslar, marzec 2017 r. Dzięki Scopio Alape reinterpretuje i redefiniuje wygląd klasycznej umywalki: Stożkowaty kształt tej linii, zaprojektowany przez sieger design, doskonale uosabia czystość architektoniczną portfolio Alape, jednocześnie odzwierciedlając archetyp umywalki – klasycznego, emaliowanego naczynia.

Szlachetny i spójny minimalizm

Konstrukcja wszystkich pięciu produktów z linii Scopio łączy dwa kształty: kołową misę oraz teleskopową, stożkowatą, zewnętrzną formę, której Scopio przede wszystkim zawdzięcza swoją nazwę. Ten kontrast i pominięcie kątów prostych podkreślają purystyczny design umywalki, a umywalka kolumnowa stanowi stylistyczny akcent w pomieszczeniu.Teleskopowy kształt i precyzyjne łuki tej serii są odzwierciedleniem nowoczesnego wyglądu i ponadczasowej elegancji. Trzymilimetrowej grubości misa nablatowa i dwie umywalki o różnych wysokościach są dostępne w wersji stojącej lub mocowanej na ścianie, dostosowanej do projektu i gustu klienta.

Nowoczesne podejście do projektowania

Podczas projektowania Scopio, sieger design inspirował się współczesnym duchem czasu, który zdominowany jest przez lekkie i delikatne produkty. – Do tej pory język wzornictwa opierał się na bardzo szczegółowej geometrii. Tymczasem staramy się poszerzyć nieco leksykę Alape. Ważne jest, aby tworzyć  rzeczy bardziej urocze i eleganckie we współczesnym kontekście, czyniąc je modułowe i uniwersalne – mówi Michael Sieger.

Istota detali

Charakterystyczne dla Alape dokładne i małe promienie widać także w Scopio. Krawędź niszy umywalki jest elementem szczególnie przyciągającym wzrok, który powinien być świadomie postrzegany jako rama. Aby podkreślić czystość projektu nawet korek jest pokryty białą emalią. Tak jak wszystkie misy, również Scopio ma ciemny pierścień montażowy pomiędzy umywalką a blatem, co nadaje jej lekkość i ułatwia czyszczenie.

Informacje techniczne

Misa nablatowa ma średnicę o wymiarach 375 mm i wysokość 115 mm (łącznie z pierścieniem montażowym). Umywalka kolumnowa ma średnicę o wymiarach 400 mm i wysokość 900 mm.
Umywalka montowana na ścianie ma średnicę o wymiarach 400 mm i wysokość 350 mm. Zarówno model stojący, jak i montowany na ścianie umywalki dostępne są z otworem na baterię lub bez niego. Ze względu na teleskopowy kształt Scopio, umywalki wyposażono w specjalnie zaprojektowane mocowanie ścienne, które umożliwia montaż baterii bezpośrednio na niej, a nie jak zwykle na krawędzi umywalki. Krótsze mocowanie ścienne jest dostępne dla baterii montowanych na ścianie. Syfon, zestaw mocujący i biały korek zawarte są w zestawie umywalki w wersji kolumnowej, jak i montowanej na ścianie.

O Alape

Alape, założona w 1896 roku, jest producentem wysokiej jakości wyposażenia łazienek ze stali glazurowanej, drewna oraz innych materiałów. Dzięki systemom modułowym firma wspiera projektantów w planowaniu i realizacji indywidualnych rozwiązań dla strefy mycia w pomieszczeniach mieszkalnych i półpublicznych. Oferta firmy obejmuje pojedyncze elementy jak umywalki wpuszczane w blat, nablatowe, misy stawiane na blat, lustra oraz systemy meblowe i kompleksowe wyposażenie stref mycia. Alape wytwarza w dwóch fabrykach w Goslar i zatrudnia ponad 210 pracowników. Od 2001 roku należy do Dornbracht Group.

 

Zobacz także:

Śródziemnomorski styl: Patricia Urquiola dla Laufen

Łazienka – harmonia prostoty i funkcjonalności wg Duravit

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close