Search

Nagroda Zhan Tianyou dla Wangjing Soho

Wangjing SOHO

Zhan Tianyou Award to wyróżnienie nazwane na cześć chińskiego ojca kolei. Jest to najwyższa narodowa nagroda za innowacyjną inżynierię struktur architektonicznych w Chinach. Wprowadzona w 1999 roku, rozdawana jest pod patronatem zarówno Ministerstwa Nauki i Technologii jak i Ministerstwa budownictwa w celu promocji naukowych odkryć oraz zastosowań najwyższego poziomu technologii.

Pomiędzy asymetrycznymi wieżami

Wangjing Soho to różnorodna infrastruktura licząca 521 265m2, na którą składają się trzy miękkiego kształtu wieże o wysokościach 118, 127 oraz 200 metrów. Nowy obiekt zrzesza ze sobą pobliskie sąsiedzkie społeczeństwo w popularnym parku znajdującym się u stóp konstrukcji, który rozpościera się na powierzchni 60 tys. m2. Jednak na złożoność obiektu nie składają się tylko wysokiej jakości materiały czy technologicznie zaawansowane konstrukcje, ale i aplikacja 3D BIM, które umożliwiła planowanie oraz kontrolowanie powstawania konstrukcji. Co więcej, znacznie obniżyła wykorzystanie energii oraz szkodliwych emisji związanych z procesem wznoszenia architektury.

Międzynarodowe wyróżnienia

To nie jedyna nagroda, która została przyznana Wangijing Soho. W 2014 roku kompleks otrzymał Emporise Skyscraper Awards –  jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla wysokościowców, a w 2016 wzbogacił się o Excellence Award przyznawane przez Międzynarodowy Komitet Wymiarowy w Chinach (CITAB), Radę Wysokich Budynków i Miejskiego Siedliska z Chicago (CTBUH) oraz Chińskie Towarzystwo Architektoniczne.

Biura na wynajem

Wszystkie z lokali znajdujących się w pierwszej i drugiej wieży sprzedane zostały jeszcze przed ukończeniem prac. Za to sprzedaż przestrzeni ostatniej z nich została odwołana w celu stworzenia nowych możliwości dla samej firmy SOHO China. Dzięki wyjątkowej adapcyjności wnętrza staną się lokalami przeznaczonymi na krótki wynajem, rezerwowanymi przez aplikację SOHO 3Q. System bardzo prędko stał się jednym z największych systemów dzielonych przestrzeni biurowych w całych Chinach oferującym elastyczne pomieszczenia dla rozwijających się talentów, startupów czy nowych biur w dziedzinach kreatywnych, IT oraz technologicznego przemysłu.

Najsłynniejsi architekci dla chin

Wangjing Soho, projekt ukończony w 2014 roku, to jedna z czterech wspólnych realizacji Zaha Hadid Architects oraz SOHO China. Wszystkie składają się na przestrzenie biurowe oraz komercyjne, liczące ponad 1,4 miliona metrów kwadratowych .
„Chiny przyciągają najzdolniejsze postaci z całego świata. To bardzo ważne aby pracować z architektami, który rozumieją potrzeby przyszłych generacji, łączącymi społeczeństwa, kulturę i tradycje z nowymi technologiami w celu przygotowywania się na przyszłość”, wyjaśnia Zhang Xin, dyrektor SOHO China.

 

Zobacz także:

Port Salerno by Zaha Hadid Architects

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close