Search

Palazzo Versace, Dubaj, ZEA

Palazzo

Otwarcie najnowszego hotelu Versace w Dubaju jest dowodem na to, że warto czekać na coś niezwykłego. Od ich poprzedniej tego typu inwestycji, na australijskim Złotym Wybrzeżu, minęło już 12 lat. Tym razem na lokalizację nowego hotelu wybrano Dubaj, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nie ma wątpliwości, że jest to najbardziej ambitny projekt Versace do tej pory.

Hotel znajduje się w centralnej części Culture Village- dubajskiej „dzielnicy rozwoju” oferującej turystom oraz mieszkańcom wiele ekskluzywnych sklepów, rezydencji i hoteli. To właśnie tu znajduje się także najwyższy budynek świata.

Palazzo Versace to ekstrawagancki, neoklasycystyczny budynek, który mieści 215 pokojów oraz 169 apartamentów prezydenckich.

Moda i hotel

Hotel z widokiem na panoramę miasta oraz taflę Dubai Creek, wznosi się tuż nad linią brzegową. Ale największy zachwyt budzi wnętrze. Podłoga (wzorowana na projekcie szala od Versace) wykonana została przez mistrzów mozaiki Fantini, a jej żmudne tworzenie zajęło aż dwa lata. W hotelu wszystko kojarzy się z flagowymi kolorami i wzorami włoskiego domu mody. Na wielu przedmiotach znaleźć tu można logo marki, co pokazuje, jak perfecyjnie firma skupia się na brandingu, czyli na budowaniu świadomości marki.

Pałacowe narzuty na każdym z łóżek przedstawiają skomplikowane wzory charakterystyczne dla Versace. Niesamowite wrażenie robią także motywy z sokołami, końmi arabskimi, a także pawiami. Na terenie hotelu goście korzystać mogą z trzech mozaikowych basenów, ośmiu restauracji, jazz baru, w którym o muzyczną rozrywkę dba legendarny Quincy Jones, a także dziecięcego klubu.

Zobacz także:

Aman Canal Grande Hotel

Perfumy Givenchy i Cafè Royal – upojny związek

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close