Search

Zegarek TAG Heuer w wersji connected

TAG Heuer Connected Watch

TAG Heuer przedstawia TAG Heuer Connected Watch, pierwszy zegarek opracowany przez szwajcarską firmę zegarmistrzowską, skonstruowany przez Intel i zasilany przez system Android Wear.

Polska premiera zegarka odbyła się w salonach Noble Place w warszawskiej Galerii Mokotów oraz W.KRUK w gdańskiej Galerii Bałtyckiej. Gościem specjalnym obu spotkań był Kajetan Kajetanowicz, dwukrotny zwycięzca Rajowych Mistrzostw Europy i przyjaciel marki TAG Heuer.

Szwajcarska precyzja

TAG Heuer Connected to luksusowy zegarek, który korzysta z ponad 150 lat szwajcarskiego doświadczenia, savoir-faire i dziedzictwa marki TAG Heuer.

Kustomizowane tarcze zegarka

Firma TAG Heuer opracowała trzy cyfrowe tarcze (czarną, niebieską i perłowo białą), które posiadają natychmiast rozpoznawalną identyfikację wizualną z kolekcją Carrera – w tym wskazówki, indeksy godzinowe, datę, okienka chronografu i małej sekundy. Użytkownicy mogą także ściągnąć dedykowane tarcze zaprojektowane przez ambasadorów marki TAG Heuer m.in. Cristiano Ronaldo.

Zewnętrznie zegarek bardzo przypomina więc modele TAG Heuer z linii Carrera, zresztą taka nazwa będzie wyświetlała się również na elektronicznych tarczach. TAG Heuer Connected to przede wszystkim zegarek, dlatego cyfrowe wskazówki i indeksy pozostają widoczne przez cały czas, nawet gdy urządzenie jest w trybie energooszczędnym. Wkrótce dostępne będą także inne interfejsy, które będzie można pobrać przy pomocy aplikacji TAG Heuer dostępnej poprzez Google Play Store.

Na kopercie znalazł się też przycisk w miejscu, w którym znajduje się zazwyczaj koronka. Zegarek jest dostępny na gumowym pasku w kolorach czarnym, zielonym, niebieskim, pomarańczowym, czerwonym, białym i żółtym.

Jak to działa?

Zasada jest prosta. Tarcza i wskazówki zostają podczas, gdy najważniejsze informacje pojawiają się w miejscu okienek chronografu na godzinie 12, 6 i 9. Jeśli któraś z tych informacji zainteresuje użytkownika, wystarczy dotknąć ekranu w wybranym miejscu i wyświetlić ją w trybie pełnoekranowym.
Specjalnie przygotowana aplikacja na początku będzie dostarczać informacje z dziedziny lifestylu i sportu. Dla każdego użytkownika dostępne są kluczowe aplikacje takie jak Google Fit, Google Translate, Google Maps i Google Search sterowane głosem. Jedno spojrzenie na nadgarstek wystarczy by znaleźć to, czego się szuka.

Technologiczne zaawansowanie

Wodoodporną (IP67, krótkotrwałe zanurzenia) kopertę w rozmiarze 46 mm i grubości 12,88 mm wykonano z tytanu grade 2. Tak jak w tradycyjnych zegarkach TAG Heuer chroni ją szafirowe szkło. Ważący 52 gramy zegarek jest lżejszy i bardziej odporny na uderzenia niż ten wykonany z tradycyjnych materiałów takich jak stal lub złoto. Dotykowy wyświetlacz 1,5″ o rozdzielczości 360×360, 240 ppi otoczony jest tytanowym bezelem. W środku zegarka znajduje się szybki, dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1.6 GHz, choć przy normalnej pracy będzie to 500 MHz. Na wyposażeniu jest też 1 GB RAM i 4 GB pamięci dla użytkownika oraz Bluetooth BLE 4.1 i Wi-Fi 2.4 GHz B/G/N. Nie zabrakło standardowego wyposażenia smart zegarka czyli żyroskopu, akcelerometra, mikrofonu i silnika wibracyjnego. Bateria o pojemności 410 mAh ma zapewnić minimum 25 godzin życia zegarka, a ładowanie jest indukcyjne.

Bonus pogwarancyjny TAG Heuer

Po zakończeniu dwuletniego okresu gwarancji klienci będą mogli – dopłacając ok. 1500 $ – wymienić zegarek na mechaniczny typu Carrera w specjalnej wersji tylko dla posiadaczy modelu Connected.

Zobacz także:

Liczy się czas – Tag Heuer lokalnie

Technologia i tradycja – Apple Watch Hermès

Apple watch na Salone del Mobile

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close