Search

Design Miami / Basel 2019 | Radosne święto designu

_dsc1819_curio_oscar_1_ps_hires

Design Miami / Basel 2019

Święto designu w jego najbardziej radosnym, kapryśnym, prowokującym i szykownym wydaniu. Inspiracje w każdym zakątku Design Miami / Basel, trwających w dniach 11-16 czerwca 2019. Kolekcjonerzy współczesnych osobliwości i cudów designu XX wieku z pewnością znajdą tu najlepsze co można kupić za pieniądze.

Design Miami / Basel
Curio Camp

Z pewnością targi w Bazylei i siostrzane wydarzenie w Miami są tak zabawnie i zaskakujące, że zwiedzający nie mogą czuć się znużeni, jak to zazwyczaj bywa. W tym roku, od strony designu, czuje się szczególną świeżość dzięki silniejszemu, bardziej ugruntowanemu współczesnemu przekazowi. Także cały program targów jest bardzo progresywny.

Design Miami / Basel
Maniera

Samochody w wejściu

Już w wejściu Art Basel zwiedzający mają możliwość odbycia rozkosznej podróży do Riviera Rendezvous dzięki kolekcji Stuarta Parra. Jest to seria klasycznych luksusowych i sportowych samochodów z lat 50. i 70. XX wieku, z naciskiem na samochody plażowe o rattanowych siedzeniach. Dla kogo błękitny Fiat 600 Multipla Marinella od Fissore? Teraz trzeba już tylko znaleźć plażę.

Salon 94
Salon 94

Korporacyjny apartament

W wirze ekspozycji krzeseł obrotowych główną atrakcją są niekonwencjonalne meble biurowe Philippe’a Malouina dla Salon 94 Design. Inspirowane dogłębnymi analizami przestrzeni pracowniczych, studiami na temat mebli biurowych i wykonany przy użyciu różnorodnych materiałów i technik przemysłowych, tworzą kolorowy korporacyjny apartament. Znajdziemy więc tu biurko gabinetowe wykonane z nylonu, spawane i powlekane poliuretanem stalowe pióro oraz i dywanik ze stalowej siatki.

Lindsey Adelman
Lindsey Adelman

Tajemnice szkła

Nowojorska projektantka oświetlenia, Lindsey Adelman, prezentuje poetycką nową pracę w ramach eksperymentalnego programu Curio. Entitled Paradise City to rzeźbiarska instalacja, bajeczna plątanina szkła i metalu zawieszona nad wodą. Źródło światła osadzone jest bezpośrednio w powierzchni szkła co sprawia, że jest praktycznie niewidoczne.

Mathieu Lehanneur
Mathieu Lehanneur | Inverted Gravity

W innym miejscu zaprezentowano ekspozycję Inverted Gravity Mathieu Lehanneura, która także przesuwa granice obróbki i zastosowania dmuchanego szkła. W tym przypadku monolityczne bloki marmuru balansują na szczycie serii delikatnych bąbelków. Nowa kolekcja mebli potwierdza jak ogromną odporność ma ten starożytny materiał, a jednocześnie trudno uwierzyć, że tak właśnie jest.

Galeria Mercado Moderno
Mercado Moderno

Brazylijskie klimaty

Uczestnicząca w targach po raz pierwszy, brazylijska galeria Mercado Moderno olśniewa srebrnym tłem swojego stoiska. Ta wystawa obejmuje wyjątkowe meble z połowy wieku autorstwa Abrahama Palatnika, jednego z pionierów międzynarodowej sztuki kinetycznej. Jest to pierwsza tego typu prezentacja poza granicami Brazylii. Natomiast galeria „Future Perfect” ma już ugruntowaną pozycję dzięki obecności jej placówek w Los Angeles, Nowym Jorku i San Francisco. Zwraca uwagę przede wszystkim ogromnymi  ceramicznymi meblami autorstwa Floris Wubben i pięknymi balansującymi lampami Kristin Victorii Barron, które nawiązują do świata zwierząt.

Design Miami / Basel
Galeria Future Perfect

Sztuka ikebany

Wystawa galerii Erika Thomsena prezentuje japońskie bambusowe kosze ikebana z lat 20. i 30. XX w., zdobyła aplauz publiczności brawa dzięki wysublimowanej pogodności. Z pewnością magnetyzujące kunsztem i nasycone opowieściami naczynia stanowią doskonałą oprawę i dyscyplinują szalone i magiczne innowacji wypełniające hale targowe Design Miami / Basel 2019.

Design Miami / Basel
Galeria Erica Thomsena
Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close