Search

Michael Anastassiades | pierwsza monografia

Michael Anastassiades Flos01

Michael Anastassiades to uznany projektant, z którym Flos nawiązał współpracę, aby uczcić wydanie jego pierwszej monografii, Things That Go Together. Publikację zainaugurowano 30 września podczas ekskluzywnego wieczoru w Studio Michaela przy 50 Rochester Place w Londynie.

Kiedy umieszczasz przedmiot obok innego, pozwalasz temu obiektowi odejść od jego postrzeganej funkcji i dajesz mu inne życie”. — Michael Anastassiades

arrangements MichaelAnastassiades Flos
Arrangements

W tym roku Michael Anastassiades zorganizował swoją pierwszą wystawę w NiMAC w Nikozji na Cyprze, zatytułowaną Things That Go Together. Starannie rozplanowana ekspozycja objęła rzeczy,  które Michael odkrył w naturze lub pozyskał ze swoich własnych kolekcji. Znalazły się na niej kamienie, skamieliny, oświetlenie, meble, małe rzeźbione figurki, które stworzyły konstelację przedmiotów. Wszystkie „rzeczy, które idą w parze” ułożono precyzyjnie blisko siebie.

Michael Anastassiades Monografia
Things That Go Together

Książka traktuje wystawę jako punkt wyjścia do badania pracy i podejścia Anastassiades do projektowania. W zasadzie może być uważana za jeszcze jedną warstwę w tym wszechświecie przedmiotów i znaczeń. Wraz ze zdjęciami wystawy znajdziemy w środku zbiór esejów, który opowiada o tym co kształtowało i co ciekawi i frapuje Anastassiadesa. W związku z tym przeczytamy o przyrodzie, lokalnych artystach, psychologii, fascynacji formą i skalą, a także o nieprzewidywalności. Things To Go Together daje czytelnikom nową świadomość tworzonych przez projektanta przedmiotów – ich celu, a także rezonansu.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close