Search

Knoll 2020 – tradycja Bauhausu i nowoczesna elegancja

Knoll 2020 01

Marka Knoll od dziesięcioleci króluje dzięki niezwykłym elementom kolekcji zaprojektowanym przez największe nazwiska światowego designu. W tym roku pierwszymi nowościami w ofercie marki są dwa meble, których twórców bez wątpienia do tego grona się zalicza. Wielki mistrz Bauhausu – Marcel Bruer, pozostaje do dziś aktualny, a pozostawiona przez niego scheda zaprasza do nowych interpretacji. Z kolei Piero Lissoni stanowi wyznacznik, jeśli mowa o osiąganiu doskonałości w kreowaniu wnętrz o niedoścignionej harmonii. W ten sposób Knoll po raz kolejny dowodzi, że potrafi znaleźć odpowiedź na pragnienia i potrzeby wymagającej publiczności.

Knoll 2020 04
© Federico Cedrone

Sofa Gould I Piero Lissoni dla Knoll

Ta kolekcja mebli tapicerowanych opiera się bardziej swobodnym, nieformalnym sposobie siedzenia, zgodnie z duchem klasyczno-współczesnego smaku. Aby zapewnić niezrównany komfort, bazuje na dużych proporcjach i obfitych poduszkach. Biorąc pod uwagę silniej zaakcentowaną głębokość, Gould czuje się świetnie w nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeniach. Wyrafinowany, a jednocześnie nieformalny charakter nowej sofy Knoll, idzie w parze z naturalnym pragnieniem prawdziwego relaksu.

Knoll 2020 03
© Federico Cedrone

Gould występuje w kilku wersjach, od dużej wersji dwuosobowej, przez większe, po konfigurowalne moduły, łącznie z szezlongiem. W doskonałym stylu Knoll, pozwala stworzyć uszyty na miarę, wygodny i elegancki produkt. Piero Lissoni zaproponował sofę pełną technologicznych i krawieckich treści, odzwierciedlających badania i kunszt, które zawsze były kluczowymi czynnikami w DNA firmy. Odprężając się na kanapie Gould, od razu odczuwa się przyjemne uczucie komfortu.

marcel breuer wasilly
Marcel Breuer na fotelu Wasilly

Wassily™ Bauhaus edycja limitowana | Marcel Breuer

W 2019 roku obchodziliśmy stulecie powstania Bauhausu, gdzie Marcel Breuer najpierw się kształcił, a później nauczał. Aby to uczcić tą rocznicę, Knoll skupia się na kultowych kolekcjach, tworząc limitowaną edycję Bauhaus legendarnego fotela Wassily™. Ta wersja zostanie powstanie w zaledwie 500 egzemplarzach, a wyróżnia ją wyrafinowane, czarne wykończenie metalowej konstrukcji.

Knoll_Wassily Bauhaus Limited Edition_photocredit Federico Cedrone
zdjęcie: Federico Cedrone

Marcel Breuer był jednym z pionierów wykorzystania metalowych rur, które stanowią synonim racjonalizmu w historii designu. To tworzywo pozwoliło na tworzenie lekkich mebli, zarówno pod względem masy fizycznej, jak i efektu wizualnego. Rezultat jest wszechstronny, elegancki, i wpływa na poprawę czytelności i atrakcyjności przestrzeni architektonicznej. Projekty mebli Breuera należą do najbardziej pożądanych przez współczesnych architektów.

Knoll 2020 02

Zainspirowany ramą roweru i będąc pod wpływem konstruktywistycznych teorii ruchu De Stjil, Marcel Breuer już w trakcie studiów, zredukował klasyczne krzesło klubowe do żywiołowych linii i płaszczyzn, na zawsze zmieniając przebieg projektowania mebli. Później nazwana na cześć artysty Wassily’ego Kandinsky’ego, klasyczna ikona to konstrukcja ze stalowych rur, z pasami tapicerki w różnych kolorach skóry lub płótna. Struktura pasków rozciągniętych na stalowych rurach natychmiast stała się symbolem modernizmu. Ponad dziewięć dekad od debiutu krzesło Wassily nie straciło nic ze swojej nowoczesności i elegancji. Bez wątpienia to jeden z ponadczasowych klasykiem w historii designu.

Erich Consemüller, "Bez tytułu", 1926
Erich Consemüller, „Bez tytułu”, 1926

 

Zobacz także:

ikony-marki-knoll-fenomenalny-platner

florence-knoll-pionierka-designu-i-biznesu

mies-van-der-rohe-architektura-siegnal-chmur

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close