Search

Nowoczesne centrum kultury w Chicago

teatr

Teatr Pisarzy- The Writers Theater w Glencoe, w stanie Illnois, zaprojektowany przez Studio Gang, to nowoczesne centrum kultury z innowacyjną przestrzenią przeznaczoną do występów. W centrum znajdują się dwa pomieszczenia: scena główna oraz scena typu black box. W każdym z miejsc zadbano o zachowanie „poczucia intymności między aktorami a widownią, by wzmocnić wrażenia widzów podczas spektaklu.”

Główna scena oraz prowadzące na widownie korytarze przylegają do szklanych ścian atrium, spełniających funkcję miejsca spotkań przed, w czasie oraz po wydarzeniach odbywających się w teatrze.

Nadzwyczajne centrum kultury

W przeciwieństwie do zamkniętych, zacisznych pomieszczeń teatralnych, atrium cechuje otwarta, jasna przestrzeń. Pomieszczenie to jest wysokie na dwie kondygnacje. Na drugim piętrze znajduje się osłonięty drewnianą konstrukcją pasaż, częściowo otwarty na zewnątrz.

Studio Gang zaprojektowało także unikalny bar, którego jedna ze ścian tworzy konstrukcję widowni w sali, gdzie znajduje się główna scena teatru.

Podczas antraktu, widzowie mogą przejść pasażem, na patio, znajdujące się na drugim piętrze. Jest to idealne miejsce do krótkiej pogawędki przy lampce dobrego wina. Przy ładnej pogodzie także lobby zamienia się w otwartą przestrzeń na świeżym powietrzu, często udostępnianą lokalnemu klubowi książki dla kobiet. Dzięki temu, teatr jest lubianym miejscem lokalnej publiczności.

Zobacz także:

Centrum kongresowe w Dakarze

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close