Search

Festiwal Era Schaeffera | hołd dla mistrza

festiwal era_schaeffera_2019_Temina_Cadi_Sulumuna

Festiwal Era Schaeffera w reżyserii Macieja Sobocińskiego, animowali artyści skupieni wokół Fundacji Przyjaciół Sztuk Aurea Porta. Była to 11 z rzędu edycja wydarzenia, które jest hołdem dla dorobku artysty.  W tym roku przedstawienie miało być połączone z obchodami 90-tych urodzin Twórcy. Niestety Profesor zmarł niespełna miesiąc po swoich 90. urodzinach, dlatego też tegoroczny Festiwal stał się symbolicznym pożegnaniem z Mistrzem.

festiwal_era_schaeffera_2019_Janusz_Radek
Janusz Radek

24 października 2019 w Basenie Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej odbyło się multimedialne przedstawienie „The Eternal Carousel”. Wprowadziło ono widzów w inspirujący świat Bogusława Schaeffera. To interaktywne wydarzenie łączy elementy teatru, muzyki, tańca oraz grafiki.  Dzięki temu pozwala w zaskakujący sposób przenikać w nasze zmysły, stymulować wyobraźnię i odkrywać świat twórczości Mistrza.

festiwal era_schaeffera_2019_Izabela_Warykiewicz
Izabela Warykiewicz

Bogusława Schaeffera określa się mianem Leonarda da Vinci XXI wieku. Stworzył on około 550 dzieł muzycznych i 44 sztuk teatralnych, granych z dużym powodzeniem w kraju i za granicą. W jego dorobku znalazło się także około 400 prac graficznych. Wśród jego publikacji odnajdujemy 15 książek (w tym 3 zarysy historii muzyki i unikatowy podręcznik do nauki kompozycji). A dodatkowo przeszło 800 artykułów, studiów, felietonów i esejów z zakresu muzyki współczesnej, filozofii kultury, psychologii twórczości oraz pedagogiki kompozycji. Festiwal „Era Schaeffera” jest imprezą cykliczną mającą na celu promocję twórczości artysty w naszym kraju. Ponieważ ciągle poza granicami Polski jego dorobek cieszy się zdecydowanie większym uznaniem.

festiwal_era_schaeffera_Michał_Urbaniak
Michał Urbaniak

W tym roku edycję tworzyli artyści: Lidia Bogaczówna, Izabela Warykiewicz, Sean Palmer, Marcel Wiercichowski, Witold Jurewicz, Marcin Wyrostek z zespołem Corazone, Janusz Radek, Andy Ninvalle, Temina Cadi Sulumuna, Patryk Zakrocki oraz pianiści Andrzej Karałow i Maciej Piszek. Gościem specjalnym był Michał Urbaniak, natomiast swoim patronatem wydarzenie objął Duravit.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close