Search

Open sky – COS × Phillip K. Smith III

COS- instalacja Open Sky- Salone del Mobile 2018

Londyńska marka COS odsłoniła w Mediolanie „Open Sky,” wielkoformatową instalację rzeźbiarską autorstwa artysty Phillipa K. Smitha III, umieszczoną w kontekście przestrzennym Palazzo Isimbardi, którą będzie można oglądać podczas Salone del Mobile 2018.

Inspiracje Philipa K.Smitha

„W COS zainspirowaliśmy się sposobem, w jaki prace Phillipa K. Smitha III wchodzą w interakcję ze swoim naturalnym otoczeniem, pozwalając doświadczać przestrzeni w nowy, niepowtarzalny sposób. Ogromnie się cieszymy, że możemy udostępnić „Open Sky” publiczności. Nie możemy się doczekać, aż zobaczymy, jak goście zareagują na instalację w tej intrygującej lokalizacji. To dla nas zaszczyt, że możemy współpracować z utalentowanymi twórcami, którzy zmieniają sposób, w jaki postrzegamy otaczający nas świat i od których czerpiemy inspirację jako marka.”- powiedziała Karin Gustafsson, dyrektor kreatywna COS.

„Moja praca jest inspirowana nieustannymi zmianami światła, koloru i formy, które zachodzą w środowisku zabudowanym i naturalnym. Współpraca z COS w ramach otwartego projektu i w inspirującym krajobrazie architektonicznym Mediolanu, była prawdziwie ekscytująca. Specyficzne warunki panujące w Palazzo Isimbardi dały mi możliwość nowego zdefiniowania zabytkowej architektury, a jednocześnie związania jej z otaczającym ją pięknem mediolańskiego nieba. Choć instalacja z pewnością kreuje silne doświadczenie zbiorowe, każdy uczestnik opuści Palazzo także z własnym wyjątkowym odczuciem zależnym do pory dnia, aktualnego układu nieba i obranej ścieżki oglądania. Każdy widz sam zdecyduje, jak niebo i architektura połączą się ze sobą na powierzchni o średnicy prawie 14 metrów. Nie mogę się doczekać, aby sprawdzić, jak instalacja będzie odbierana w czasie tego tygodnia.” – powiedział Phillip K. Smith III

Open sky w Palazzo Isimbardi

„Open Sky” przekształca nieboskłon nad dziedzińcem Palazzo Isimbardi w umieszczony na ziemi, fizyczny pierścień odbijającego się w nim nieba. Po wejściu na dziedziniec natrafiamy na namacalną, choć abstrakcyjną obecność ogromnej, kolistej formy. Przechodząc przez kolumnadę na drugi koniec dziedzińca, mijamy wygiętą łukiem powierzchnię, w której odbija się i załamuje XVI-wieczna architektura Palazzo. Gdy zbliżamy się do środka instalacji, kąt odbicia zmienia się, a architektura sprawia wrażenie gwałtownie rozsuwającej się kurtyny, która otwiera niebo. W centrum zostajemy otoczeni wzniosłą i spokojną fizycznością zmieniającego się gradientu nieba i przesuwających się obłoków. Wraz z kolorystyką otoczenia, panującym oświetleniem i ruchem widza w przestrzeni, instalacja nieustannie się przekształca. W efekcie każdy odwiedzający doświadcza jej w wyjątkowy sposób, którego nie da się powtórzyć.

Przechodząc przez dziedziniec do sąsiedniego ogrodu angielskiego należącego do terenu Palazzo, odwiedzający znajdą pięć wolnostojących rzeźb ze złożonych poziomo i pionowo odbijających światło powłok, które wykorzystują zieleń otoczenia, architekturę i niebo jako swój wizualny materiał. Zmieniające się fragmenty przestrzeni ogrodowej są rekonfigurowane i kolażowane na powierzchniach rzeźb, które kompresują przestrzeń, a jednocześnie precyzyjnie demonstrują zmieniającą się kolorystykę i atmosferę dnia.

COS na Salone del Mobile

Instalacja „Open Sky” otwarta jest dla odwiedzających od 17 d0 22 kwietnia 2018 w XVI-wiecznym zabytkowym Palazzo Isimbardi, pod adresem – Corso Monforte 35, 20122 Milan.

W nawiązaniu do prac umieszczonych w ogrodzie pałacu, Smith stworzył także serię mniejszych kompozycji, które przenoszą grę refleksów świetlnych z witryn sklepowych COS na uliczny pejzaż.

Zostaną one zaprezentowane w wybranych sklepach marki na całym świecie. Te różnorodnie wyskalowane i zakomponowane układy będzie można podziwiać w czasie trwania Salone del Mobile w 10 lokalizacjach, a ich odbiór będzie w pełni unikalnym doświadczeniem w zależności od miejsca, w którym się pojawią.

Zobacz także:

Salone del Mobile – moda i design

„Altered States” – kuchenna rzeźba w Mediolanie

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close