Search

Salone del Mobile – moda i design

Tekstylia Loewe - Salone del Mobile

Salone del Mobile przez lata było wydarzeniem kojarzonym wyłącznie z meblami i wnętrzarstwem. Jednak od kilku lat do tego świata zakrada się moda, jak młodsza siostra zazdrosna o urodę tej pierwszej. Symbiotyczna więź designu i fashion wydaje się być nierozerwalna, a te same trendy zdają się obowiązywać tak w jednej, jak i drugiej sferze. Pogodzone ze sobą, kooperujące branże oferują inspirujące nowe kierunki designu z silnym pierwiastkiem tożsamości bezbłędnie kojarzonym z modowym kodem pisanym każdą nową kolekcją.

 

Minimalizm według COS

Każdorazowe pojawienie się COS podczas Salone del Mobile owocuje spektakularnym pokazem formy i minimalistycznego designu korespondującego ze stylistyką szwedzkiej marki. Po siedmiu latach, firma zdecydowała się na prezentację najnowszej instalacji w nowym miejscu w Palazzo Isimbardi. Tematem przewodnim jest włoska architektura renesansowa i mediolańskie niebo. Całość jak zwykle będzie utrzymana w ryzach prostych form, które zaprojektował Philip K Smith – artysta z Palm Springs. Tymczasowość poszczególnych elementów instalacji i dynamicznie zmieniające się przestrzenne właściwości obiektu sprawiają, że każdy z odwiedzających doświadcza czegoś zupełnie innego. Jest to rodzaj metafory na temat różnego sposobu interpretacji otaczającego świata.

17-22 kwiecień; Palazzo Isimbardi, Corso Monforte 35; www.cosstores.com

W drogę z LV

Francuski potentat luksusowej mody Louis Vuitton wraca w tym roku do Palazzo Bocconi z kolekcją inspirowana podróżami – Objets Nomades. Poza standardową już kooperacją z designerami takimi jak Marcel Wanders, Patricia Urquiola czy Campana Brothers pojawi się nowe nazwisko – André Fu – designera z Hong Kongu, który zadebiutuje w Paryżu.

17-22 kwiecień; Corso Venezia, 48; www.louisvuitton.com

Światowe dziedzictwo i Loewe

Dla hiszpańskiej marki Loewe to już szósta edycja targów podczas której zostaną zaprezentowane najnowsze tekstylia zaprojektowane pod okiem dyrektora kreatywnego Jonathana Andersona. Podobnie jak wiele innych firm, Loewe także sięga po inspiracje z tradycyjnego rzemiosła z najodleglejszych zakątków świata, od hinduskich tradycji, po pradawną japońską metodę szycia zwaną Boro. W rezultacie powstała bogata i różnorodna kolekcja narzut, koców, toreb na zakupy, a wszystkie one celebrują międzynarodowe tradycyjne rzemiosło artystyczne.

17-22 kwiecień; Via Monte Napoleone, 21; www.loewe.com

Taniec i światło Raw-Edges

Londyński duet projektowy Raw-Edges w tym roku zaskakuje spektaklem inspirowanym izraelskim tańcem Horah. W Spazio Krizia podejmie próbę eksploracji zagadnienia powtarzalności tanecznych ruchów zaprezentowanych w formie instalacji świetlnej. 30 tańczących lamp wykonanych z ręcznie wytwarzanego szkła produkcji WonderGlass wprowadzi widzów w magiczny trans świtała i tańca.

17-21 kwiecień; Via Daniele Manin 21; www.raw-edges.com

Hermés w jadalni

Luksusowy Hermés na dobre zadomowił się w Mediolanie, co roku zapraszając do wysmakowanego świata mebli, tkanin i tapet sygnowanych jedną z najdroższych marek świata. W Museo della Permanente, w specjalnie zaprojektowanej przez Charlotte Macaux Perelman przestrzeni obok standardowej kolekcji Hermés Maison pojawią się także nowości – seria wzorzystych waz i nowy serwis obiadowy. Te ostatnie wkomponowane zostały w przestrzeń muzealnej kawiarni, by zasugerować ich naturalne środowisko.

17-22 kwiecień; Via Turati, 34; www.hermes.com

Marni w stylu latynoskim

W minionym roku, mediolański dom mody Marni zaprezentował zabawną, jasną kolekcję mebli powstałą we współpracy z kolumbijskimi artystami. Kontynuując rozpoczęty wątek i kooperację, która przyniosła kolekcji uznanie i sukces, firma po raz kolejny sięgnęła po talenty twórcze z Ameryki Południowej. Przyciągające wzrok rzeźby kaktusów, jasne barwy plecionych stolików, ławek i drobnych mebli weszły w skład nowej kolekcji, która ma szansę przetrwać próbę czasu, przynajmniej we wnętrzach fanów latynoskich klimatów.

17-22 kwiecień; Viale Umbria 42; www.marni.com

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close