Search

La Casa sul Lago – włoska opowieść o designie

Baxter_casa sul lago-2023

Przekroczenie progu willi z początku XX wieku i zanurzenie się w eleganckiej i odważnej estetyce lat 70. pozwala poczuć esencję włoskiego designu; z wszelkimi niuansami, wysoką wrażliwością estetyczną i czymś ulotnym, co przyciąga niczym magnes oko spragnione piękna. Tegoroczna kolekcja Baxter, La Casa sul Lago, została odnowiona, ale nie straciła swojej duszy.

 

Błękit i koniak w kolekcji Baxter 2023

 

Przechodząca przez podjazd i drzwi wejściowe, kremowa podłoga i ręcznie malowane tapety z geometrycznymi motywami tworzą nowoczesną oprawę, która doskonale podkreśla kontrasty materiałowe i żywe kolory wybrane dla tegorocznych skór i wykończeń.

Na parterze utrzymane są odcienie elektryzującego błękitu i koniaku, zestawione z czernią. Precyzyjnie niebieskie i koniakowe ukośne paski zdobią ścianę za smukłym, giętkim korpusem lampy Wave Federico Peri’ego w przedpokoju.

 

 

Na lewo od wejścia znajduje się gabinet, ozdobiony obecnością starożytnego kominka: prosty prostokątny wzór na tylnej ścianie tworzy ramę wokół okna, a po obu stronach pokoju biurko Parsec i fotel Etienne Bergère wydają się siebie podziwiać.

 

 

Po prawej stronie znajduje się mały salon, otoczony błękitem i koniakiem na ścianach i suficie: sofa Milano jest autentycznym bohaterem, a fotel Greta Special Edition Printed i pufy Adel zapewniają dodatkowe miejsca do siedzenia; lampy Nuvola wyglądają jak zapierająca dech w piersiach instalacja.

 

 

Strefa dzienna

Po przejściu przez pracownię trafiamy do jasnej części dziennej, szeroko otwartej przestrzeni funkcjonalnie podzielonej na dwie części regałem Libelle: w salonie sofa Jo projektu Draga&Aurel jest zaproszeniem do rozmowy, kreślącym krzywiznę w przestrzeni przypominającą uścisk; naprzeciwko małe stoliki Pilar i Allure, a z boku przytulny fotel Elli autorstwa Christophe’a Delcourta.

 

Jadalnia wg Baxter

W jadalni dominuje stół Kate firmy Delcourt – z cennym marmurowym wykończeniem Grand Antique d’Aubert – w połączeniu z krzesłami Jodie; na całym obwodzie pokoju można zobaczyć hipnotyczne geometryczne wzory na tapecie, autentyczny łącznik całego projektu.

Życie zewnętrzne nad Como

Francuskie okna wychodzą na patio, na którym znajdują się dwa stoliki Nairobi i małe fotele Himba Lounge, z nowym czarnym wykończeniem Iroko. Stąd możemy dostrzec bujną roślinność otaczającą willę, którą w pełni podziwiać można jedynie z piętra. Wspinając się po schodach, zwabieni światłem, docieramy do korytarza na pierwszym piętrze z niesamowitym widokiem, autentycznym teleskopem na jezioro.

 

 

Prywanie w La Casa sul Lago 

Po prawej stronie nasz wzrok przykuwają duże niebieskie, czarne i pomarańczowe geometrie, które zdobią szafę. Ta część domu podzielona jest na dwa przestronne pokoje: po lewej stronie znajduje się sypialnia z nowym łóżkiem Clara oraz gabinet z nowym biurkiem Joni, obydwa projektu C. Delcourt. Po prawej stronie znajduje się apartament poświęcony projektowi Miami Soft Paoli Navone: nowe łóżko, a za mosiężnym portalem nowa kompozycja sofy.

 

Taras z widokiem na Lago di Como 

Stąd wychodzimy na taras: przestrzeń podzielona jest na część jadalną i dwie pozostałe przeznaczone do wypoczynku, gdzie można poczytać, odpocząć z przyjaciółmi, podzielić się doświadczeniami. Znajdziemy tu wiele elementów, które już kochamy, ale teraz w nowych wykończeniach – stół Dharma i krzesła Linfa w czarnym iroko wraz z sofą Himba Roberto Lazzeroniego, z której można podziwiać krajobraz i obserwować przelatujące wodnosamoloty. Dalej, w małym zielonym zakątku, wśród miękkich poduszek fotela Narciso w którym można delektować się latem.

 

Krótkie schody prowadzą nas do aneksu, otulonego odcieniami czekolady, pudrowego różu i głębokiej laguny zieleni. W tym roku aneks to genialna otwarta przestrzeń, w której z jednej strony znajduje się modułowa sofa Juliette projektu Christophe’a Delcourta, a z drugiej nowy stół Isamu z krzesłami Clotilde projektu Roberto Lazzeroniego. Piękny widok jest zawsze tam, zarys katedry w Como widać w oddali.

 

Ogród pobudzający zmysły w wydaniu Baxter 

Kontynuując naszą eksplorację pionowego ogrodu, poza pachnącym ogrodem ziołowym, dostrzegamy szklarnię. Tutaj ręcznie malowana tapeta nawiązuje do nieregularnych profili płytek z lat 70.; dalej, akwamarynowy Chester Moon jest ikoną, w którą warto się zanurzyć. Wreszcie basen, najbardziej malownicze miejsce w willi, w którym w tym roku gości nowa modułowa wersja sofy Narciso od Studiopepe. Znajdziemy go w wersji trzyosobowej pod drzewem oliwnym, w strefie przeznaczonej na relaks – idealne, przytulne miejsce na popołudniowy chillout; nieco dalej dwa leżaki plażowe Himba, na których można w pełni cieszyć się ciepłem słońca. W najwyższej części, zwróconej w stronę tarasu, stół Judd jest gotowy, aby stać się centrum rozmów, które następnie można kontynuować na kolejnym wygodnym Narciso – modułowa sofa, obita tkaniną Tressage Vert, zdobi przestrzeń między opuncją a cytryną gaj: święto szczęśliwych czasów.

 

Zobacz także:

Baxter w El Rastro Maison du Design

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close