Search

Tymczasowy dom Chanel w Szkocji

Butik pop-up Chanel_Edynburg

Z początkiem lata CHANEL ogłosiło otwarcie efemerycznego butiku w Edynburgu w Szkocji. Malowniczy, zabytkowy budynek zaprojektowany przez Roberta Adama pod numerem 8. Charlote Square został przekształcony w rezydencję CHANEL prezentującą kolekcję Mérs d’art 2022/23 oraz wybór zegarków i biżuterii szlachetnej oraz perfum i kosmetyków na ponad trzech przestronnych kondygnacjach.

Courtesy Chanel

 

Inspiracja w duchu Chanel

Neoklasycystyczna XIX-wieczna kamienica z piaskowca jest uosobieniem szkockiej elegancji i oferuje duże wykusze, stiukowe i pokryte freskami sufity oraz marmurowe korytarze w harmonijnym wnętrzu o powierzchni 5232 m².

Pomieszczenia rozrywkowe i recepcyjne tworzą uroczy tymczasowy dom dla kolekcji CHANEL w mieście, które uwielbiała Gabrielle Chanel. Związała się ze Szkocją silnie zarówno pod względem estetycznym, jak i zawodowym, rozkoszując się zarówno życiem na wsi, jak i w mieście. Wyspecjalizowani tkacze i dziewiarnie ze szkockiego pogranicza kontynuują tworzenie wyjątkowych dzianin z kaszmiru i charakterystycznych tweedów domu mody.

 

Courtesy Chanel
Courtesy Chanel

 

Kamienica Chanel pełna kwiatów

Odwiedzający Charlote Square nr 8 zostaną powitani w wypełnionym światłem marmurowym korytarzu usianym antykami, dziełami sztuki i kompozycjami kwiatowymi, dzięki którym natychmiast poczują się „jak w domu”. Na parterze obok znajduje się pierwszy salon Ready-to-Wear – pokój poświęcony torebkom i dodatkom. Umeblowanie obejmuje charakterystyczne dla CHANEL złoto-beżowe materiały zestawione z meblami obitymi żywym różowym i zielonym tweedem.

Szerokie schody prowadzą na pierwsze piętro, gdzie zachwycająca jadalnia z freskami na suficie została przekształcona w drugą strefę Ready-to-Wear. Rozległe okna wykuszowe, kominek i parkiet świadczą o kulturze i zabawie. W sąsiednich pokojach znajduje się kolekcja obuwia, przymierzalnia oraz kolekcja akcesoriów.

Courtesy Chanel
Courtesy Chanel

 

Kamienica CHANEL zaprasza do zwiedzania

Na trzecim piętrze czekają do odkrycia zegarki i elegancka biżuteria, jest to trzecia ekspozycja Ready-to-Wear, obok apartamentu dla klientów z widokiem na budynki w Edynburgu. Emblematyczny styl CHANEL jest delikatnie przeplatany w całej rezydencji i rezonuje w robionych na zamówienie meblach i dziełach sztuki współczesnej, w czerni i beżach dywanów, w szeregu lustrzanych paneli, poczerniałych drewnianych biurkach, ścianach z tkaniny i ciepłych złotych odcieniach, które nawiązują do koloru gmachu z piaskowca.

 

Courtesy Chanel

Zobacz także:

Chanel na jesień-zimę 2022/23

Szkockie inspiracje w kolekcji Chanel 22/23

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close