Search

Szkockie inspiracje w kolekcji Chanel 22/23

Chanel_2022/2023_pointofdesign.pl

Jesienno-zimowy pokaz Chanel 2022/23 Ready-to-Wear rozpoczyna seria kolorystycznych teaserów, które Virginie Viard zamówiła u duetu Inez& Vinoodh. Wszechobecne, scenograficzne i kolorystyczne nawiązania zarówno w architekturze samego wybiegu, jak również stylistyce kolekcji układają się w kompletny obraz inspiracji dla nowej odsłony marki.

 

Fotografowie odwiedzili brzegi rzeki Tweed w Szkocji, w Scottish Bordersregion. Na tle dźwiękowym Aphex Twina ich obrazy czerpią inspirację z nasyconych estetyką filmów psychodelicznych z lat 60. Kolejne panoramiczne widoki na rzekę i krajobrazy szkockich wrzosowisk podążają za obrazami znanymi Modemoiselle.

 


 

Poświęcenie całej kolekcji tweedowi to hołd – mówi Virginie Viard. Podążaliśmy śladami Gabrielle Chanel wzdłuż rzeki Tweed, aby wyobrazić sobie tweedy w kolorach tamtejszego krajobrazu. Długi różowy płaszcz nakrapiany niebiesko-fioletowymi punktami lub bordowy garnitur z delikatnym złotym połyskiem… To właśnie robiła Gabrielle Chanel podczas swoich spacerów po szkockiej wsi: zbierała paprocie i bukiety kwiatów, by zainspirować się ich naturalnym pięknem.


 

W całości kolekcji przebijają się najróżniejsze odcienie jesiennego krajobrazu Szkocji.

No i jest jeszcze historia z księciem Westminsteru, a konkretnie jego kurtki, którą Gabrielle nosiła z upodobaniem. Nie ma nic bardziej seksownego, niż noszenie ubrań ukochanej osoby, dodaje Virginie Viard.

Różowy obszerny płaszcz z tweedu otwiera miękką kolekcję na sezon 2022/2023

Chanel jesień-zima 2022/2023

Kolekcja CHANEL jesień-zima 2022/23 Ready-to-Wear została zaprezentowana w przestrzeni w Grand Palais Éphémère. Modele odziani w całości w tweed, w kurtki w psychodelicznych kolorach, delikatnie męskie lub nieco za duże, spodnie z czarnego aksamitu, obcisłe spódnice noszone do długich skarpet i szpiczastych czółenek z mini szpilką z lakierowanej skóry, a także botki i kozaki z czarnej lub beżowej gumy, stanowili kolorowe zjawisko zapowiadające barwną jesień. 

Ciepłe kolory eleganckich tweedów kontrastują połyskujące wysokie buty i nonszalanckie kalosze.
Tą kolekcją Virginie Viard oddaje hołd ulubionej tkaninie Chanel.

Zdjęcia: courtesy Chanel.

Zobacz także:

Roboty Chanel – wiosna/lato 2017

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close