Search

Projekt WYWIAD. SAW inauguruje autorski cykl rozmów z architektami wnętrz

Projekt Wywiad_4

Jak poprzez swą pracę chcą oddziaływać na świat? Co jest dla nich ważne w procesie tworzenia? Jakie mają sposoby na dobry projekt? Ale także – w kim widzą swych mistrzów? I komu powierzyliby zaprojektowanie własnego domu? Na te i wiele innych pytań odpowiadają bohaterowie realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu wywiadów z utalentowanymi i doświadczonymi projektantami pt. Projekt WYWIAD. Zapraszamy na premierowy odcinek, którego bohaterką jest Magdalena Smolanka.

 Projekt WYWIAD to autorski cykl rozmów z architektami wnętrz. Ponieważ oddaje głos samym twórcom, pozwala wniknąć w ich świat wewnętrzny. Wejść w sferę wartości, źródła inspiracji czy dążenia zawodowe, a ponadto kluczowe dla rozwoju profesjonalnego wspomnienia, marzenia, alternatywne scenariusze życiowe. Wszystko po to, by pomóc odbiorcom lepiej zrozumieć nie tylko podstawowe zadania architekta wnętrz czy zręby jego warsztatu. Chodzi przede wszystkim o spojrzenie w szerszym ujęciu na jego właściwą rolę w kształtowaniu obrazu świata oraz warunków życia ludzi. 

Projekt Wywiad_1

Zarysowana tu perspektywa wynika z idei przyświecających działalności Stowarzyszenia Architektów Wnętrz – pomysłodawcy i producenta cyklu. Misją organizacji jest bowiem ukazywanie wagi tego zawodu, związanego z tworzeniem i kształtowaniem przestrzeni do codziennego funkcjonowania człowieka. Jego życia prywatnego, edukacji, pracy, rozrywki, komunikacji czy zdrowia. Gdy funkcje i formy tej przestrzeni buduje świadomy wyzwania architekt, staje się ona lepsza. Uzyskuje wartości wynikające z jego wiedzy, talentu, doświadczenia, a także wrażliwości artysty. 

Cieszymy się, że dzięki tym rozmowom odbiorcy poznają bliżej wyróżniające się postaci polskiego kręgu architektury wnętrz. A także, że jednocześnie zyskają pewną wiedzą o tym, jak wymagający i złożony jest to zawód” – zauważa Roland Stańczyk, członek zarządu SAW.

Widzowie poznają cele, jakie stawia sobie wykształcony architekt wnętrz. A także trudną drogę, którą należy przejść, aby świadomie i odpowiedzialnie móc kreować przestrzeń dla drugiego człowieka. Dzięki temu będą mogli jeszcze wyraźniej widzieć wartość pracy z profesjonalistami – dodaje Jacek Tryc, członek zarządu  Stowarzyszenia.

Projekt Wywiad_2
Magdalena Smolanka

10 rozmów – projekt WYWIAD

Pierwszy sezon „projektu WYWIAD” obejmie rozmowy z dziesięciorgiem architektów wnętrz reprezentujących różne style twórcze i drogi życiowe. Bohaterką odcinka otwierającego cykl jest Magdalena Smolanka, właścicielka pracowni My Space. Projektantka łączy architekturę, malarstwo, rzeźbę, wzornictwo, a nawet muzykę w spójną kompozycję wnętrza.

Architekci zmieniają świat na lepsze, a architekci wnętrz ten mniejszy świat udoskonalają i czynią lepszym, ciekawszym, piękniejszym – zauważa w rozmowie.

Projekt Wywiad_3
Magdalena Smolanka

Mówi też m.in. o napięciu między wrażliwością, a potrzebą konkretu. O znaczeniu relacji mistrz-uczeń dla rozwoju zawodowego. O wadze szacunku dla przeszłości wśród poszukiwań form nowoczesności oraz o swej niewyczerpanej fascynacji pełnym koloru talentem Partricii Urquioli. 

Nowemu cyklowi patronują najbardziej liczące się tytuły prasowe i serwisy internetowe segmentu architektury wnętrz i designu: Elle Decoration, Dobre Wnętrze, DesignAlive, Label Magazine, Point of Design, Czas na Wnętrze, White MAD, Magazif, oraz PLN Design.

Realizacja premierowego odcinka była możliwa dzięki życzliwemu zaangażowaniu patronów. Firma REHAU – producent innowacyjnych rozwiązań z zakresu wykończenia i wyposażenia domu, opartych na wykorzystaniu polimerów. A także Atelier Mesmetric – salonów stacjonarnych i galerii online z bogatą ofertą luksusowych mebli, opraw oświetleniowych i elementów wykończeniowych od najlepszych producentów i topowych międzynarodowych marek.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/wnetrza/o-gali-konkursu-wnetrze-roku-saw/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close