Search

Tropikalny modernizm w odnowionym domu na Florydzie

tropikalny modernizm floryda 01

Tropikalny modernizm zyskał nowy wygląd w tym rajskim domu na Florydzie. Dom w DelRay Beach na Florydzie poddano perfekcyjnej renowacji za sprawą studia architektonicznego Sanchez + Coleman z Miami.

tropikalny modernizm floryda 02

Tropikalny modernizm odkrył podczas wakacji Christopher Coleman z pracowni architektonicznej Sanchez + Coleman z Miami. Właśnie wtedy natknął się na dom na sprzedaż w DelRay Beach i bez wahania skorzystał z okazji do jego przeprojektowania. Dom z połowy stulecia, pierwotnie zbudowano w 1956 roku na tym popularnym odcinku Florydy. Ukryty w eleganckiej tropikalnej wiosce, gotowy przejęcia – wkrótce stał się jego projektem i drugim domem.

tropikalny modernizm floryda 03

Dom zajmuje ponad 700 metrów kwadratowych. Obejmował również duży ogród, bogaty w dojrzałe drzewa i rośliny, a także brukowany salon i taras jadalny.

tropikalny modernizm floryda 07

Mieszkańcy mogą łączyć się z zieloną przyrodą w każdym miejscu domu. Zapewniają to duże okna w otwartej przestrzeni mieszkalnej, dwie przestronne sypialnie i oddzielna sypialnia główna. Ta ostatnia posiada własną, prywatną przestrzeń na zewnątrz.

tropikalny modernizm floryda 04

Architekci starali się podkreślić to połączenie w swoim projekcie. Dlatego wnętrza faworyzują naturalne kolory, odcienie zieleni i scenerię otaczającą widoki na zewnątrz. Wykorzystano również naturalne materiały. Oryginalną podłogę z jesionu rozebrano i odsłonięto. Natomiast czyste, modernistyczne białe ściany podkreślają wzorzyste kafelki i tapety z tropikalnymi nadrukami.

tropikalny modernizm floryda 05

Tropikalny modernizm tego domu koncentruje się na kubaturze, poczuciu przestrzeni i związku z otoczeniem, co stanowi klucz do wrażeń i doświadczeń. Zespół poparł to oszczędnym, minimalistycznym podejściem do detali. Wybrano na przykład pełnowymiarowe, bezramowe drzwi, monochromatyczne łazienki oraz eleganckie elementy wyposażenia i armatury.

tropikalny modernizm floryda 06

„W umeblowaniu stawiamy na prostotę i beztroskie życie” – mówi Coleman. Dodajmy do tego ciepły, przyjemny klimat Florydy i nadmorskie położenie, a otrzymamy idealne miejsce na wypoczynek.

tropikalny modernizm floryda 08

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/architektura/tydzien-modernizmu-w-palm-springs/

https://pointofdesign.pl/architektura/amerykanski-modernizm-kalifornijska-renowacja/

https://pointofdesign.pl/architektura/pustynny-modernizm-na-nowo-w-palm-springs/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close