Search

Moooi przedstawia kwiat do siedzenia

hortensia-chair-moooi-03

Od pierwszych etapów renderowania po projekt, jaki finalnie zobaczył światło dziennie, pochodzenie i ewolucja fotela Hortensia opierała się na marzeniu. Marzeniu, aby w każdym domu można było poczuć miękkość siedzenia w otwierającym się kwiatku. Projektanci Andrés Reisinger i Júlia Esqué wyobrazili sobie fotel Hortensia stojący w mieszkaniu, pokoju, hotelu, restauracji, w każdym miejscu na świecie. Zaczynając jako render 3D, fotel Hortensia najpierw określono jako limitowaną edycję. Wszystko za sprawą ponad 30.000 płatków, dzięki którym specjaliści uznali produkcje fotela na skalę masową za niemożliwą. Ale razem, Moooi, Júlia Esqué i Andrés Reisinger znaleźli sposób. Razem sprawili, że „niemożliwy” projekt stał się możliwy i dostępny dla wszystkich.

Hortensia-Armchair-day

Naprawdę chciałem, aby ten projekt był realizowany z Moooi. Wiedziałem, że ponieważ ich kolekcja łączy cienką granicę między sztuką a designem, nie ma lepszego miejsca na krzesło Hortensia ”. – Andrés Reisinger, projektant fotela Hortensia

Ewolucja kwitnącej piękności

Fotel Hortensia rozpoczął swój żywot w postaci renderów 3D, które wkrótce opanowały Instagram. Ten nagły sukces wywołał zainteresowanie rynku i wiele zamówień, mimo że fotel fizycznie jeszcze nie istniał. W odpowiedzi Reisinger i Esqué szukali sposobu na przekształcenie krzesła w produkt z życia wzięty, z powodzeniem tworząc limitowaną edycję.

Kwitnące płatki, które otoczą Cię w uścisku

Fotel Hortensia w innowacyjny sposób odwzorowuje piękno natury. Inspiracja dla tego kultowego i obszernego siedziska wynikała z potrzeby odtworzenia uczucia miękkości. Uczucia, które towarzyszy przytulaniu: pocieszającego, uspokajającego i kojącego. Andrés Reisinger i Júlia Esqué chcieli wiedzieć, jak to jest siedzieć w kwiatku otoczonym gładkimi i delikatnymi płatkami.

hortensia-andres-reisinger-armchair

Fotel Hortensja ma ponad 30.000 płatków

Po stworzeniu cyfrowo fotela Hortensia Andrés Reisinger wezwał projektantkę tekstyliów Júlię Esqué, aby udoskonaliła miękkie i kojące uczucie siedzenia w kwitnącym kwiatku. Charakterystyczna tapicerka w kształcie płatków krzesła zawiera ponad 30.000 wycinanych laserowo płatków. Przewidziano ją w dwóch kolorach: Petal Pink i Petal Grey.

hortensia-andres-reisinger-

Od samego początku byliśmy zdeterminowani, aby wprowadzić ten rewelacyjny projekt do domów na całym świecie. Biorąc pod uwagę 30.000 płatków, można to nazwać ambitnym postanowieniem, ale było to ekscytujące wyzwanie”. – Robin Bevers, dyrektor generalny Moooi.

Kultowy i konfigurowalny


Tkanina Petal, zaprojektowana przez projektantkę tkanin Júlię Esqué, to charakterystyczne obicie fotela Hortensia, ale do dyspozycji pozostaje także obszerna kolekcja tapicerek Moooi. Moooi oferuje na swojej stronie internetowej konfigurator. Dzięki niemu można ujrzeć fotel w szerokiej gamie tkanin, w tym z kolekcji Extinct Animal Fabric.

Światowa premiera online i w Mediolanie


Fotel Hortensia można zamówić na całym świecie od 20 kwietnia. Natomiast jego premiera to zupełnie nowe cyfrowe doświadczenie marki na Moooi.com. Objęła rozmowę z Marcelem Wandersem, założycielem i dyrektorem kreatywnym Moooi oraz projektantami Andrésem Reisingerem i Júlia Esqué. Digital Brand Experience na Moooi.com to wizualny spektakl o nazwie Beauty Blooms obracający się wokół fotela Hortensia. Beauty Blooms to pierwszy rozdział niezwykłego cyfrowego życia; trzy dogłębne rozdziały o pomysłowym i olśniewającym świecie Moooi.

andres-reisinger-hortensia moooi

Pojawienie się fotela Hortensia w kilku miejscach spełnił niewielką część marzenia projektantów, w związku z czym kolejny krok oznaczał zwiększenie dostępności krzesła. W związku z tym natychmiast pomyślano o Moooi, wierząc, że ta marka podejmie wyzwanie, ponieważ jej kolekcja balansuje między sztuką a designem. Wspólnie ukończyli ostatni etap ewolucji fotela; kwitnący fotel Hortensia udostępniony na całym świecie.


W Moooi staramy się spełniać marzenia projektantów. Cieszę się, że fotel Hortensia jest dostępny na całym świecie” – Marcel Wanders, założyciel i dyrektor kreatywny Moooi

Hortensia-Armchair-MOOOI-Ripples-Carpet-Grey-1

Andrés Reisinger dla Moooi Carpets


Wraz z fotelem Hortensia pojawia się kolekcja dywanów Ripples autorstwa Andrésa Reisingera dla Moooi Carpets. Ta kolekcja dwóch dywanów, Ripples in Pink i Ripples in Silver, wyraża jego charakterystyczny styl; kolor i odcienie ludzkiego ciała oraz cyfrowe rzeźby sferyczne. Reisinger przetłumaczył delikatną prostotę kropli wpadającej do wody na swój własny język projektowania. Kolekcja Ripples jest niemal medytacyjna dzięki swojej spokojnej płynności.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/fotel-jako-dzielo-sztuki-uzytkowej/

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/interior-design-2021-nowa-rzeczywistosc-we-wnetrzach/

https://pointofdesign.pl/design/atelier-mesmetric-w-nowej-odslonie/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close