Search

Atelier Mesmetric w nowej odsłonie

Atelier Mesmetric w Warszawie

Warszawski showroom Mesmetric jest adresem, który doskonale znają wszyscy miłośnicy światowego designu. Atelier właśnie otwiera kolejny, ważny rozdział swojej historii. Na dwukrotnie powiększonej, blisko 600-metrowej  przestrzeni prezentuje całkowicie nową ekspozycję. Znajdą się na niej między innymi ikony i nowości kultowej włoskiej marki B&B Italia, którą od niedawna reprezentuje Atelier. Zmiany aranżacji oddają głębszą metamorfozę osobowości Mesmetric. Troska o pogłębianie świadomości klientów, rozwój kultury wizualnej, pielęgnowanie i wznoszenie na wyższy poziom estetyki codzienności, tworzenie nowych standardów w środowisku są sednem jego dojrzalszej, skrystalizowanej wizji.

Fabryka Koronek – postindustrialny duch

Atelier Mesmetric znajduje się w pięknych, postindustrialnych przestrzeniach Starej Fabryki Koronek przy ul. Burakowskiej w Warszawie. Showroom został założony przez Helenę Raczyńską-Pachut i Wiolettę Lenczowską blisko 10 lat temu. Od początku właścicielki postawiły na edukację – uruchomiły witrynę internetową z bogatymi opisami (dziś przeszło 10 tysięcy) produktów, staczając walkę o transparentność cenową, czy zabierając głos w zakresie nieetyczności podróbek. Mesmetric jako pierwszy promował wzornictwo skandynawskie na polskim rynku. Z czasem, po burzliwym okresie dojrzewania, jego profil ewoluował, a portfolio ograniczyło do precyzyjnie dobieranych marek, będących synonimem luksusu, progresywności, jakości, osadzonych na silnych fundamentach tradycji. Dziś styl Mesmetric definiują: ponadczasowa elegancja (B&B Italy, Poliform), design z pasją (Vitra), najlepsze rzemiosło (Giorgetti) połączone z nutką mody (Gubi) czy ekstrawagancji (Moooi) oraz selekcja unikalnego oświetlenia (KAIA, Rakumba, Astep, CTO Lighting).

Luksus made in Italy

„Ciekawość i fascynacja siłą sprawczą designu, tego, jak oddziałuje na nasze życie, zawiodły nas ku najlepszym światowym markom, ponieważ to tu, nigdzie indziej, spotykają się talenty z biznesem skłonnym inwestować w nowatorskie wizje” – mówi Helena Raczyńska-Pachut, współwłaścicielka Atelier. „Będąc partnerem najlepszych, mamy okazję być blisko zmian, powstawania nowych filozofii piękna czy wręcz lifestylu. Marką, która jest najnowszą i najdłużej wyczekaną w naszym portfolio, spełnieniem naszego ogromnego zawodowego marzenia jest B&B Italy, które już oficjalnie możemy reprezentować na polskim rynku” – dodaje Wioletta Lenczowska.

B&B Italia – ponadczasowe klasyki designu

Na powiększonej, pozwalającej odbyć niesamowitą podróż w czasie i przestrzeni ekspozycji Mesmetric znajdziemy kultowe projekty B&B Italia, marki która od lat w swoich kolekcjach konsekwentnie interpretuje współczesną kulturę poprzez produkcję mebli najwyższej klasy, zaprojektowane we współpracy z  gwiazdami światowego wzornictwa. Jedną z nich jest Patricia Urquiola, która specjalnie dla B&B stworzyła serię Husk. Ikoniczny fotel z podnóżkiem, krzesło czy sofa, które możemy podziwiać i testować w Mesmetric zostały zaprojektowane, by uzmysłowić, czym jest wygoda absolutna. Konstrukcja mebli jest przykładem możliwości technologicznych i badawczych B&B – rama z hireku charakterystyczna dla kolekcji została wyściełana poduszkami podzielonymi na fragmenty, podkreślające ergonomiczny profil siedzisk. Inny projekt designerki, któremu można przyjrzeć się bliżej na Burakowskiej jest sofa Tuffy-Time, model, który przyniósł marce olbrzymi sukces.  Modularny system jest zaprojektowany wokół otomany, bazującej na stylu chesterfield i capitonné i doskonale oddaje mobilnego ducha współczesności. Do bazowego elementu dołącza się elementy z podłokietnikami, tworząc konfiguracje dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Artystyczny zmysł Antonio Citterio

Dyrektorem kreatywnym B&B Italia jest Antonio Citterio – czołowa postać włoskiego przemysłu meblarskiego.  System siedzisk Ray obecny w Mesmetric, który wykreował,  to esencja ponadczasowej klasyki.  Dwie głębokości, duże możliwości kompozycyjne i piękne detale, takie jak charakterystyczny szew biegnący wzdłuż profili obicia, zapewniają, że jest jednym  z wnętrzarskich bestsellerów.

W Mesmetric pojawiają się także projekty precedensowe w historii B&B Italia oraz ciekawe nowości. Do pierwszych można zaliczyć sofę Saké, która jest pierwszą i jedyną rozkładaną kanapą w portfolio włoskiej marki. Saké wyznacza początek współpracy B&B Italia z Piero Lissonim i stanowi  nowoczesny, harmonijny system o pięknej geometrii. Jeśli zaś mówimy o całkowitych nowościach, nie sposób nie dostrzec fenomenalnych luster Madison zaprojektowanych przez Monicę Armani. Szczególnie pieczołowicie zaprojektowano ich ramy, wykonane z malowanego na brąz lub róż poliuretanu.

Kompletny zamysł wnętrzarski

Dzięki nowej ekspozycji przekonujemy się, że B&B to także meble fenomenalne meble outdoor’owe. Kolekcja Erica zaprezentowana w otoczeniu soczystej zieleni demonstruje niekonwencjonalne zestawienie materiałów. Elementy z malowanego aluminium zostały w niej połączone z miękkimi poduszkami i lekką plecionką, tworząc formy idealnie pasujące i do przydomowego ogrodu oraz miejsc publicznych i hoteli.

 

Zorganizowane w sceny z życia prezentacje produktów B&B Italia urozmaica sztuka współczesna. „Odwiedzając wiele pięknych domów, ubolewamy z powodu pustych ścian, które czekają na zapełnienie ich życiem, emocjami i kolorem. Stąd nasza kooperacja z doświadczonymi art consultantkami z Aurabilii, dzięki której nasi klienci znajdą w Mesmetric piękne prace o udokumentowanej wartości inwestycyjnej” – mówi Helena Raczyńska-Pachut. Sztuka dopełnia nową misję Mesmetric i pokazuje, że o wnętrzach myśli się tu wielowymiarowo, a luksus traktuje nie tylko jako kolekcjonowanie pięknych przedmiotów, ale także doświadczeń i emocji.

Zobacz także:

Nowy salon B&B Italia w Mexico City

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close