Search

Tydzień Modernizmu w Palm Springs

tydzień modernizmu palm springs 01

Tydzień Modernizmu w Palm Springs zwykle odbywa się w lutym. Jednak ograniczenia pandemiczne w tym roku oznaczały, że najważniejsze wydarzenie architektury pustynnej trzeba było dostosować. W związku z tym dwa miesiące temu miał miejsce czterodniowy, całkowicie cyfrowy program. Teraz festiwal pustynnego modernizmu powraca z drugą, realną odsłoną.

sunburst-palms-01 tydzień modernizmu palm springs
Sunburst Palms

Tym razem starannie zaplanowano wydarzenie, które rozpocznie się 8 kwietnia 2021 roku i potrwa dziesięć dni. Atrakcje obejmują prawdziwe (zgodnie ze ścisłymi protokołami bezpieczeństwa Covid-19) wizyty i wycieczki, imprezy plenerowe, rozmowy i pokazy. Wszystkie wyrażają beztroską postawę i poważne architektoniczne referencje, z których słynie Palm Springs. W międzyczasie na stronie internetowej PSMW pojawią się nowe materiały, w tym nowy film o architekcie Raymondzie (Ray’u) Kappe.

levels_of_kappe_2 tydzień modernizmu palm springs

Tegoroczny Tydzień Modernizmu i największe atrakcje

Dla pragnących głębiej przyjrzeć się dziedzictwu kultowego architekta z Południowej Kalifornii, Raya Kappe, nowy film „Levels of Kappe” to doskonała propozycja. Oferuje bowiem wirtualną eksplorację twórczości Kappe, w szczególności jego uderzających projektów mieszkaniowych z połowy XX wieku i z lat 70. Film zwraca uwagę na architekta, pedagoga i pierwotnego założyciela SCI-Arc (Instytut Architektury Południowej Kalifornii). Materiał będzie dostępny na stronie internetowej Palm Springs Modernism Week od 15 kwietnia. Program cyfrowy obejmuje również kilka wycieczek wideo z przewodnikiem i rozmowę z ikoną Palm Springs, Neldą Linsk, wieloletnią przyjaciółką fotografa Slima Aarons i właścicielką domu Kaufmanna zaprojektowanego przez Richarda Neutrę.

KaufmannHouse_PalmSprings tydzień modernizmu
Kaufmann House

Pustynny modernizm z dwóch perspektyw

Goście podczas wycieczki zobaczą nie jeden, ale dwa architektoniczne cuda pustynnego modernizmu. Wydarzenie otwiera drzwi do zupełnie nowego domu zaprojektowanego przez nieżyjącego już architekta i pedagoga Raya Kappe (1927-2019), jednego z najbardziej znanych przedstawicieli architektury kalifornijskiej.

kappe_house_exterior_rendering_courtesy_desert_palisades
Kappe House – rendering

Zlokalizowany w dzielnicy Desert Palisades dom, zaaranżowano meblami firmy Modern Hacienda we współpracy z Hermanem Millerem oraz Carl Hansen & Søn. Drugi przystanek na trasie to najnowsza propozycja architekta Seana Lockyera ze studia AR&D. Czerpiąc z pustynnego modernizmu i kształtując piękno swojego naturalnego kontekstu, dom ma stać się nową ikoną stylu Palm Springs.

lockyear_house_exterior_front_rendering_courtesy_desert_palisades
Lockyear House – rendering

„Featured Homes”

Modernistyczna rezydencja zaprojektowana w 1975 roku przez znanego architekta Stana Sackleya to część wycieczki „Featured Homes” uświetniającej Tydzień Modernizmu w Palm Springs. Dom leży w prestiżowej dzielnicy Indian Canyons. Niedawno otrzymał zupełnie nową aranżację za sprawą projektantów wnętrz Michaela Ostrowa i Rogera Stokera z Grace Home Furniture.

sackley_interior_photos_by_bethany_nauert_0
Sackley House

Połączyli współczesne wnętrza i styl z wpływami architektonicznymi z połowy stulecia i rozległym widokiem na góry San Jacinto. Dzięki temu rezydencja stanowi uosobienie Palm Springs, od swobodnej, rozległej przestrzeni przy basenie, przez niewymuszoną elegancję, po uznane ikony designu.

sunburst_palms_by_h3k_bedroom_photo_by_patrick_ketchum
Sunburst Palms

Kolejna wycieczka „Featured Homes” w ramach Tygodnia Modernizmu Palm Springs, to renowacja H3K posiadłości Lawrence’a Laphama z połowy XX wieku. Nazywa się „Sunburst Palms” i leży w historycznej dzielnicy Deepwell. Ten dom powstał w 1956 roku dla zdobywcy Oscara Edwarda „Buda” Furera, a zaprojektował go Lapham. Teraz w pełni odświeżony dla nowych właścicieli, ale z zachowaniem oryginalnego charakteru i podejścia architektonicznego. Dostosowana do wymogów XXI wieku rezydencja idealnie łączy to co najlepsze kiedyś i dziś.

Moutain-House palm springs  tydzień modernizmu
Moutain House

Ikony modernizmu z Palm Springs

Organizatorzy mają także propozycję dla miłośników kultowego modernizmu Johna Lautnera, a ta atrakcja prowadzi przez The Lautner Compound. To Kompleks mieszkaniowy, pierwotnie zaprojektowany dla hollywoodzkiego producenta Luciena Hubbarda w 1947 roku. W zasadzie to kolekcja trzech butikowych nieruchomości, których renowację niedawno ukończyli projektant wnętrz Tracy Beckmann i projektant mebli Ryan Trowbridge. Domy można wynajmować, aby doświadczyć stylu życia w środowisku zaprojektowanym przez Lautnera.

sunnylands palm springs 01 tydzień modernizmu
Sunnylands

Natomiast największym powodzeniem cieszy się podobno trasa, która w przyjemnym klimacie Palm Springs pozwala na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Wycieczka organizowana dla małych grup do sześciu osób obejmuje zielone przestrzenie Sunnylands Centre & Gardens. To prywatna posiadłość i zabytkowy dom zbudowany w 1966 roku przez filantropów Waltera i Leonore Annenbergów. Wydarzenie obejmuje wizyty i prelekcje o krajobrazie, rzeźbach plenerowych, małym polu golfowym i działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wymarzona propozycja dla miłośników ogrodów oraz architektury i sztuki na świeżym powietrzu.

sunnylands palm springs 02
Sunnylands

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/architektura/pustynny-modernizm-na-nowo-w-palm-springs/

https://pointofdesign.pl/architektura/modernizm-w-palm-springs-swieto-architektury/

https://pointofdesign.pl/architektura/amerykanski-modernizm-kalifornijska-renowacja/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close