Search

Biały Tulipan Philippe Starcka dla Duravit

duravit biały tulipan philippe starck 09

Biały Tulipan – tak nazywa się pierwsza kompletna łazienka stworzona w całości przez Philippe Starcka dla marki Duravit. Niezwykła forma wszystkich elementów z serii nawiązuje do organicznej sylwetki kwitnącego tulipana, emanując niemal rzeźbiarskim charakterem. Wyraziste detale i pierwszorzędne wykonanie spełniają nawet najwyższe standardy. Dzięki zdolności łączenia się z szeroką gamą stylów, wszechstronny design serii Biały Tulipan jest idealny do niemal każdego wnętrza. Od miejskiego loftu po wyrafinowaną atmosferę wiejskiego domu. 

duravit biały tulipan philippe starck 05

Umywalki jak biały tulipan

Uwagę zwraca przede wszystkim monolityczna konstrukcja wolnostojącej umywalki ceramicznej. W razie potrzeby umywalkę można przymocować do ściany lub do podłogi. Zaprojektowana w tym samym stylu, okrągła umywalka nablatowa zachwyca estetycznym, delikatnie opadającym na zewnątrz brzegiem. Umywalka prostokątna, patrząc z góry, również odzwierciedla tę formę. Występuje w dwóch rozmiarach, każdy dostępny również jako umywalka meblowa, podobnie jak mała umywalka do rąk, która uzupełnia asortyment. 

duravit biały tulipan philippe starck 04

Dożywotnia gwarancja Duravit

Dopasowane miski toaletowe wiszące i stojące, bidety oraz pisuar uzupełniają ceramikę serii Biały Tulipan. Toalety są wyposażone w nową technologię HygieneFlush. Niezależne testy pokazują, że ta nowa technika spłukiwania optymalnie czyści całą wewnętrzną powierzchnię toalety. Idealnie dopasowany przepływ wody tworzy wir, który gwarantuje idealne spłukiwanie przy użyciu zaledwie 4,5 litra wody. Wszystkie nowe toalety HygieneFlush są standardowo wyposażone w glazurę ceramiczną HygieneGlaze, aby zagwarantować jeszcze większą higienę. Wyjątkowa jakość White Tulip znajduje również odzwierciedlenie w nowej dożywotniej gwarancji, którą Duravit oferuje na elementy ceramiczne w ofercie dla wybranych krajów. 

duravit biały tulipan philippe starck 08

Meble łazienkowe

Dopasowane meble są równie niezwykłe, jak cała seria. Ukośne, niezwykle starannie wykonane krawędzie świadczą o precyzyjnej kompozycji mebli Biały Tulipan, dostępnych w wielu rozmiarach. Dodatkowo meble i dopasowane półwysokie szafki z dwiema lub trzema szklanymi półkami są dostępne w pięciu kolorach w wysokim połysku lub satynowym matowym lakierze. Alternatywnie na fronty można wybrać wykończenie z litego drewna w postaci naturalnego dębu lub orzecha amerykańskiego. 

Satynowo-matowe wykończenia mają niezwykła cechę: drobne rysy na tych specjalnych lakierach „znikają” niemal automatycznie. Dzięki temu meble zawsze wyglądają jak nowe. Dodatkowo innowacyjna powłoka chroniąca przed odciskami palców ułatwia czyszczenie i pielęgnację. 

duravit biały tulipan philippe starck 02

Charakterystyczny chromowany uchwyt stanowi dopełnienie eleganckiego wyglądu. Może on kontrastować z matowymi lakierami i powierzchniami z litego drewna lub stanowić efektowny element na lakierze o wysokim połysku. Szuflady wyposażone w uchwyty z pierścieniem zamykają się samoczynnie. Wariant bez uchwytu jest również wyposażony w technologię tip-on, umożliwiającą otwieranie szuflad delikatnym dotknięciem. Automatyczne oświetlenie wnętrza włącza się lub wyłącza po otwarciu lub zamknięciu szuflady. 

duravit biały tulipan philippe starck 06a

Dodatkowe praktyczne miejsce do przechowywania oferowane jest w połączeniu okrągłej umywalki meblowej z dopasowaną szafką podumywalkową. Nie tylko szafka może mieć różne kolory, również kolor półek można dowolnie dobierać. Dodatkowy element wyposażenia stanowi stojąca chromowana konsola z drewnianymi półkami. Opcjonalnie można do niej przymocować jeden lub dwa okrągłe wieszaki na ręczniki po bokach. 

duravit biały tulipan philippe starck 07

Rodzina luster White Tulip

Lustra z serii Biały Tulipan są dostępne w wersjach sterowanych za pomocą czujnika lub aplikacji. Szkło lustrzane ma ciekawy wygląd, który sprawia, że ​​powierzchnia lustra wokół oświetlonego obszaru wydaje się niemal przezroczysta. Barwę światła można zsynchronizować z innymi lampami podłączonymi w części mieszkalnej i sterować za pomocą aplikacji „Casambi”, która stała się popularna w inteligentnych domach. Ta funkcja może służyć do przyciemniania luster oraz włączania i wyłączania ich ogrzewania. 

duravit biały tulipan philippe starck 03

Wanny i baterie, czyli łazienka totalna

Wanna wolnostojąca z bezszwową obudową akrylową odzwierciedla formę ceramiki. Wersja owalna dostępna jest w dwóch rozmiarach: 180×80 cm, oraz 160×90 cm do mniejszych pomieszczeń. Okrągła wanna o średnicy 140 cm zapewnia przestronne wnętrze. 

duravit biały tulipan philippe starck 01

White Tulip obejmuje również pierwszą serię baterii opracowaną przez Philippe Starcka dla Duravit. Konsekwentnym elementem projektu jest uchwyt w kształcie tulipana, który odzwierciedla kształt umywalek i wanien. Dzięki polerowanej powierzchni jest wyjątkowo łatwy i przyjemny w obsłudze, a 160 drobno grawerowanych pionowych pasków daje naprawdę wyrafinowany efekt. Baterie umywalkowe są dostępne w różnych „komfortowych” wysokościach S, M i XL. Zakres Obejmuje również baterie bidetowe, prysznicowe i wannowe. 

Niezwykły design serii White Tulip doda szyku każdemu wnętrzu. Innowacyjne technologie, takie jak HygieneFlush, HygieneGlaze, technologia tip-on, a także podgrzewanie lustra i sterowane za pomocą aplikacji oświetlenie, dopełniają komfort i dobre samopoczucie.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/d-neo-duravit-w-zupelnie-nowej-lazience/

https://pointofdesign.pl/design/nowosci-w-serii-duravit-happy-d-2-plus/

https://pointofdesign.pl/design/starck-t-philippe-starck-dla-duravit/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close