Search

Magenta | Alma Design i Marco Piva

Magenta | Marco Piva dla Alma Design

Magenta to nowa kolekcja do jadalni i salonu autorstwa Alma Design. Linia zrodzona dzięki kreatywności architekta Marco Piva, nawiązuje nie tylko nazwą do czarującej atmosfery wnętrz rezydencji w historycznej Porta Magenta. To miejsce w samym sercu Mediolanu jest symbolem eleganckiego i wyrafinowanego stylu życia lat 50-tych.

Magenta | Marco Piva dla Alma Design

To co charakteryzuje Magenta to połączenie cennych materiałów zamkniętych w skrajnie czystych liniach. Meble i akcesoria tworzące kolekcję ukazują kreatywność i świadome podejście do materiałów i ich możliwości. Nie brakuje zatem elementu zaskoczenia dzięki niezwykłym połączeniom. Mamy więc metale o różnych wykończeniach, szkło, drewno, zdobione tkaniny i cenne aksamity. Opowiadają one na nowo sposób myślenia i życia w miejscach spotkań.

Alma Design zawsze z wielką dbałością interpretuje i reaguje na współczesne przestrzenie publiczne. Tym razem ponownie potwierdza swój kunszt dzięki wysmakowanej kolekcji. Bez wątpienia widać jak dbałość o szczegóły, proporcje i kolor wyrażają się w doskonałym wyrafinowaniu wykonania.

Magenta | Marco Piva dla Alma Design

Magenta to także kolor. Intensywny, zdecydowany kolor, zdolny podkreślić materiał lub element o silnej wartości dekoracyjnej i emocjonalnej. Dzięki temu uzupełnia witalność atmosfery wypełnionego nią salonu lub jadalni.

Alma Design i Marco Piva stworzyli kolekcję, która ma być ideałem syntezy piękna, funkcjonalności i ergonomii. Zaprojektowane aż do najdrobniejszych szczegółów stoły, krzesła, sofy i fotele ujawniają w rzeczywistości idealną równowagę między komfortem a designem.

Magenta | Marco Piva dla Alma Design

Stworzona do chwil relaksu i spotkań towarzyskich Magenta gwarantuje nowe doświadczenia komfortu. Uzupełnia wyrafinowane miejsca, piękne i przyjazne, zapewniając upragnione domowe doznania „ciepła”. Kolekcja definiuje naturę przestrzeni, będąc równocześnie jej bohaterem. Buduje przestrzenie poświęcone gościnności i wprowadza element niespodzianki do wnętrz prywatnych.

Marco Piva, podróżnik i projektant, innowator, którego celem jest tworzenie rozwiązań projektowych przenikniętych przez
wolność stylistyczną. Ekscytujący, płynny i funkcjonalny – to język, który wyróżnia jego dzieła architektoniczne.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close