Search

Art Deco na ścianach – sztuka robienia wrażenia

Chrysler | kolekcja Savoy Newmor

Art Deco

Zrodzony we Francji w okresie dwudziestolecia wojennego styl Art Deco przeżywa od kilku lat swoją drugą młodość. Dopracowane detale, szlachetne złoto, perfekcyjne wykończenia, nawiązujące do geometrii linie i bogate formy mebli robią prawdziwą furorę w eleganckich apartamentach. Zaprojektowanie ścian w tym stylu to wyzwanie — ale jeśli zdecydujemy się je podjąć, rezultaty mogą być naprawdę spektakularne.

Eleganckie meble i dekoracje w stylu Art Deco bronią się same. Jednak aby w pełni zaistnieć we wnętrzu, potrzebują godnego towarzystwa. Decydując się na ten powracający do łask nurt, możemy pokusić się o całościową aranżację. Nawiązanie do złotych lat dwudziestych, z pewnością będzie wymagać to od nas wyczucia i dużej dyscypliny projektowej. Jeśli nie wiemy jak urządzić tego rodzaju przestrzeń, warto zasięgnąć porady architekta. Można też pokusić się o stworzenie eklektycznego wnętrza, łączącego np. nowoczesne meble z artdecowską tapetą. Umiejętnie zastosowana zachwyci największego sceptyka. Doskonale sprawdza się w hotelach, wytwornych restauracjach, czy przestrzeniach, którym chcemy nadać wyjątkowego splendoru.

Starburst | kolekcja Savoy Newmor
Starburst | kolekcja Savoy Newmor

Savoy Newmor

Wśród wielu propozycji na rynku, na szczególną uwagę zasługuje Savoy, najnowsza kolekcja tapet obiektowych Newmor. Przeglądając wzory i dostępną kolorystykę, mamy wrażenie powrotu do epoki spektakularnego blasku Hollywood. W kolekcji umiejętnie połączono artyzm wzoru z nowoczesnymi technologami cyfrowego druku. Podwyższono również parametry użytkowania (odporność na plamy i ścieranie). Czołowy producent i dystrybutor okładzin ściennych do przestrzeni komercyjnych postawił tym razem na bogactwo ornamentów, ozdobność i rozmach złotej ery Miasta Snów. Propozycje tapet nawiązują wprost do luksusowych tkanin, metalicznych i lakierowanych wykończeń mebli oraz elementów zdobniczych, zaczerpniętych z biżuterii gwiazd formatu Elizabeth Taylor czy Rity Hayworth.

art deco
Celyon | kolekcja Savoy Newmor

W kolekcji Savoy Newmor znajdziemy spektakularne gwiazdy, duże wzory kwiatowe, tropikalne ptaki i stylistykę opartą na geometrii. Wzory są nadrukowane na metalicznej bazie Mylar. W kolekcji znajdziemy pięć spektakularnych motywów, umożliwiających stworzenie wielu oryginalnych kompozycji. Duże doświadczenie Newmor przy realizacjach wnętrz obiektowych pozwala na dopasowanie koloru i skali nadruku tapety pod indywidualny projekt.

Chrysler | kolekcja Savoy Newmor
Chrysler | kolekcja Savoy Newmor

 

Wzory

Wzór Chrysler, najbardziej charakterystyczny motyw Art Deco w kolekcji Savoy, odzwierciedla ostre geometryczne linie i wzory, które stanowiły nieodłączny synonim architektury epoki.

Ceylon – czyli złote tukany ukrywające się w liściach, zainspirowane zostały płynącymi kształtami flory i fauny. Motyw ten zaczerpnięto z poprzedzającej Art Deco secesji. Doskonale łączą się z obecnym we współczesnych wnętrzach trendem botanicznym.

Les Fleursto przyciągająca wzrok, hipnotyczna tapeta z lustrzaną symetrią. Symetria ta tworzy organiczny kształt i intrygujący pejzaż kwiatowy.

Wzór Starburst utrzymano w jednym z kluczowych elementów trendu Hollywood Regency. Motyw gwiazd, spotykany w oprawach luster, został zainspirowany wykwintnym rzemiosłem intarsji, stosowanym w wielu artdecowskich meblach.

Wieńczący nową kolekcję Newmor wzór Streamline stanowi typowy dla stylu Art Deco motyw. Geometryczne, abstrakcyjne fale dzięki czystym liniom, symetrii i geometrycznym łukom płynnie łączą się ze sobą.

Streamline | kolekcja Savoy Newmor
Streamline | kolekcja Savoy Newmor

Nową kolekcję Newmor szczególnie upodobali sobie architekci, poszukujący do projektowanych wnętrz użyteczności publicznej rozwiązań szytych na miarę, oryginalnych propozycji nawiązujących do epoki, mogących być zarówno wspaniałym tłem, jak i główną dominantą przestrzeni.

Więcej: www.newmor.pl

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close