Search

Marc Newson projektuje walizki dla Louis Vuittona

Marc Newson projektuje walizki dla Louis Vuitton

Louis Vuitton zaprasza w niezwykłą podróż z nową edycją designerskich walizek zaprojektowanych przez australijskiego projektanta – Marca Newsona. 

“To, co skłoniło mnie do podjęcia współpracy z Louis Vuitton, to możliwość i zarazem wyzwanie stworzenia wyjątkowej walizki, ponieważ sam sporo podróżuję i czuję, że w pewnym sensie miałem szansę zaprojektować ten bagaż bardziej jako użytkownik, niż jako projektant” – mówi Marc Newson.
Technologia i rzemiosło
W produkcji nowego bagażu użyto innowacyjny typ kompozytów polipropylenu. Dzięki zastosowaniu wyjątkowych rozwiązań technologicznych, walizki są lekkie i odporne na wstrząsy. Legendarny materiał Monogram Canvas został przeniesiony na nowe walizki w ultra lekkiej odsłonie, co pozwoliło zmniejszyć jego wagę o prawie 50%, nie tracąc przy tym jego pierwotnych właściwości.
Anodowany, aluminiowy i wysuwany stelaż został umieszczony na zewnątrz walizki, tworząc jej ramę i nadając bagażowi odpowiednią formę i wytrzymałość, jak również zwiększając przestrzeń użytkową. Dodatkowym, innowacyjnym elementem bagażu jest bardzo cienki, 3-cyfrowy mechanizm zabezpieczający, zespolony z bardziej funkcjonalnym i wytrzymałym na obciążenia zamkiem. Cztery małe kółka gwarantują delikatne i stabilne manewrowanie walizką. Tak, jak w historycznych kufrach Louis Vuitton, rogi oraz rączki nowych walizek pokryte są cielęcą skórą.
Trwające przez 18 miesięcy prace nad udoskonaleniem projektu walizki doprowadziły do zwiększenia przestrzeni użytkowej o 15%, w porównaniu z walizkami o podobnych wymiarach. Niezwykle lekka, mocna i odporna na urazy walizka waży 2,7 kg w rozmiarze 50l i 3kg w rozmiarze 55l, wyłączając wagę elementów wbudowanych w jej środek.
Komora główna walizki jest wyposażona w pasy do kompresji i zabezpieczenia bagażu oraz przegródki na ubrania. Dodatkowo zaprojektowano akcesoria uzupełniające – aktówkę z paskiem do mocowania przy walizce, pokrowiec na komputer, saszetkę na akcesoria oraz zestaw pokrowców na ubrania i buty. Elementy takie, jak przywieszka na bagaż oraz saszetka na akcesoria, mogą być personalizowane.
Luksusowe materiały
Nowa kolekcja walizek jest dostępna w szerokiej gamie materiałów: Monogram Canvas, Monogram Eclipse, Damier Graphite, skóra Taiga, skóra cielęca oraz skóra Epi w 7 kolorach. W 2017 roku pojawi się nowy model walizki pokryty laserowo wygrawerowanym Monogramem, wykonany z tytanu.
 
Walizki będą dostępne w 2 rozmiarach bagażu podręcznego: 50l – o wymiarach 50 x 35 x 20 cm oraz 55l – o wymiarach 55 x 39 x 21 cm. Większa pojemność (70l) pojawi się już wkrótce.
Z okazji premiery nowej edycji walizek, Louis Vuitton zapewni posprzedażowy serwis naprawczy (48h) w 14 miastach na świecie, zintegrowany z aplikacją “Louis Vuitton travel app’.
 
Nowa linia walizek Louis Vuitton dostępna będzie w sprzedaży w drugiej połowie lipca. 
Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close