Search

Catellani & Smith w niezwykłym projekcie hotelu

 

Catellani & Smith zgłębili naturalne piękno Wzgórz Euganejskich po to, aby zaprojektować Thermae Abano i Montegrotto. Obiekty te są największym kompleksem termalnym w całej Europie. Oferowane zabiegi relaksacyjne wraz z kompleksową odnową biologiczną wabią w to miejsce tysiące wielbicieli piękna.

Nowy zamysł

Program renowacji hotelu obejmował przebudowę wnętrza i dodanie nowych usług, żeby zapewnić maksymalnie intensywne doznania zmysłowe wszystkim odwiedzającym. Ostatecznie, koncept ten skupił się na przeprojektowaniu holu, recepcji oraz baru.

Światło na pierwszym planie

Lampy Catellani & Smith oświetlają nowe przestrzenie i nadają im niepowtarzalnego charakteru. Ponadto podkreślają minimalistyczny styl pomieszczeń, osiągnięty dzięki zastosowaniu zarówno naturalnych materiałów jak i wyrafinowanych mebli.

Niezwykłym elementem jest żyrandol Gold Moon. Znajduje się on w dużej recepcji, dzięki czemu wita gości hotelu. Jest to imponująca kompozycja złotych krążków o nieregularnej powierzchni, umieszczonych na różnych wysokościach. Kiedy udamy się w stronę holu, który jest podzielony na dwa odrębne obszary, zaczyna nas prowadzić nas seria kinkietów PostKrisi CW 70. To oświetlenie wykonano z metalu i włókna szklanego. W efekcie zastosowania takich materiałów stworzył się niezwykły efekt wizualny postrzępionych kręgów światła.

Siła spójności

Podobnie do wcześniejszego konceptu i tutaj mamy zastosowany motyw powtórzeń. Z pewnością widzimy to w rzędzie lamp niestandardowej wersji PostKrisi. Lampy składają się z trzech półkul o różnych średnicach, których powierzchnia wewnętrzna jest ozdobiona złotym liściem.

Analogiczne założenie projektowe w kontekście oświetlenia powtarza się w serii Stchu Moon, która oświetla nowy bar. Lampy Stchu Moon także bawią się światłem, w związku z czym refleksy pięknie załamują się na nieregularnych powierzchniach wokół. Taki efekt sprawia, że cały obiekt mieni się światłem. Lampa Lederam Manta dzięki swojej krętej i obszernej strukturze również dobrze uzupełnia oświetlenie salonu i dodaje odrobinę ciepła dzięki złotemu wykończeniu. Co więcej moduły LED, ukryte za aluminiowymi dyskami, wydają się „przytulać” światło i wprowadzać nową grę odcieni.

Intymna atmosfera

Obecność lamp Catellani & Smith daje się zauważyć nie tylko w nowych pomieszczeniach hotelu, ale także w przestrzeni wellness. Na ścianach znajduje się kilka lamp Stchu Moon w kształcie półksiężyca, a także złote dyski Lederam. Wiele lamp podłogowych Lucenera, które wytwarzają kierunkową i regulowaną wiązkę światła, umieszczono obok łóżek i szezlongów. Wszystkie te zabiegi są celowe i służą temu, aby cieszyć gości kameralną atmosferą. Także w niektórych sypialniach, jak również w prywatnych łazienkach, dominuje światło Catellani & Smith. Atmosfera dzięki lampom takim jak Macchina della Luce, Full Moon i innym staje się gustowna i minimalistyczna.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close