Search

Pomysły na luksusowe wakacje 2017

Asilias Highlands

Oto lista najbardziej wyszukanych, interesujących oraz luksusowych propozycji na wakacje w obecnym roku.

Zamieszkać na zboczu afrykańskiego wulkanu w Tanzanii

Asilia Highlands

Tanzania to kraj kojarzony z nienaruszoną dziką naturą, widowiskowymi krajobrazami, dziewiczymi wyspami na Oceanie Indyjskim oraz spektakularnymi szczytami górskimi, w które wlicza się słynne Kilimandżaro.
Asilia Highlands to nowy luksusowy obóz znajdujący się w Parku Narodowym Ngorongoro, 45 minut drogi od słynnego krateru Ngorongoro. To doskonała lokalizacja na nocleg dla osób, które marzą o poznawaniu niesamowitej różnorodności ekologicznej, którą cechuje się ten obszar. Oprócz klasycznego safari, Asilia Highlands oferuje dużo więcej lokalnych atrakcji dla turystów. Ośrodek znajduje się w centrum kraju Masajów, a lokalni przewodnicy organizują wizyty w tamtejszych wioskach, dzięki którym obserwować można życie tej grupy kulturalnej, które niemal nie zmieniło się od stuleci.
Na kompleks Highlands składa się osiem krytych namiotów, zlokalizowanych na zboczach wulkanu Olmoti, z którego rozpościerają się widoki aż do Serengeti. Wakacje spędzić można w stylowo wyposażonych namiotach znajdują się łóżka typu king-size, podwójne prysznice, urządzenia sanitarne oraz kominek, dzięki któremu można ogrzewać drewnem chłodne wieczory. Na szczycie wzgórza znajduje się kilka połączonych ze sobą obiektów, które składają się na przestrzenie recepcji, holu, w pełni wyposażonego baru oraz strefy restauracyjnej, w której serwowane są wyszukane dania przygotowane z organicznych składników.

Zwiedzić Seszele od strony oceanu

Crystal Cruises Esprit

Seszele to rajski archipelag znajdujący się Oceanie Indyjskim. Słynie ze swojej egzotycznej flory oraz fauny, w którą wliczają się ogromne żółwie Aldabra, latające lisy czy rzadki gatunek ptaków występujący tylko tam, który przypomina skrzyżowanie sroki z drozdem. Charakter wysp podkreślają ostre, kamienne formacje, bogate lasy deszczowe oraz przepiękne plaże.
Linia Crystal Cruises opracowała nową koncepcję na wymarzone wakacje podczas zimowych miesięcy. Esprit to zaledwie 30 kabin, mieszczących w sobie łącznie 62 pasażerów. Uosabia elegancję kojarzoną z podróżami prywatnym jachtem i łączy ją z serwisem oraz dogodnościami wycieczki na luksusowym cruiserze. Jednym ze sposobów na spędzanie czasu jest pozostanie na pokładzie, gdzie korzystać można z platformy do pływania, sprzętu do snorkelingu czy nart wodnych. Drugi zakłada wykorzystywanie motorówek w celu zwiedzania pobliskich plaży i obiektów. Dodatkową atrakcją jest możliwość skorzystania z łodzi podwodnej, która zanurza się do głębokości 300m.

Poznać Japonię z dwóch różnych perspektyw

Prince Gallery Tokyo Kioicho i Surain

Japonia słynie z ogromnej różnorodności wyszukanych hoteli oraz kompleksów, które odnaleźć można w głośnym i dynamicznym Tokio jak i w otoczeniu wyciszonych świątyń Kyoto. Prince Gallery Tokyo Kioicho to pierwszy z obiektów Luxury Collection znajdując się w stolicy. Z 30. oraz 36. piętra wieży Tokyo Garden Terrace podziwiać można panoramę tego niezwykłego miasta, a nowa architektura stara się zbudować wrażenie unoszenia się nad energetyczną metropolią.
Drugi koncept Luxury Collections powstał w Kyoto. Suiran stara się uchwycić atmosferę Zen odnoszącą się do naturalnej zieleni, która znajduje się w pobliżu rzeki Hozu. Obiekt znajduje się w niewielkiej odległości od słynnej świątyni Tenryuji. Dzięki tej luksusowej linii hoteli, wakacje możemy spędzić w świętym zaciszu bądź nad głośnym miastem.

Odkryć naturę i historię Peru

Inaterra

Peru uważane jest za raj dla miłośników natury oraz kultury. Peruwiańska dżungla amazońska oraz obiekty wspominające cywilizację inków to nie jedyne atrakcje tego kraju. Zajmuje czwarte miejsce w światowym rankingu zróżnicowania biologicznego i chwali się licznymi gatunkami ssaków, ptaków, płazów, gadów czy roślin. Oferuje również tereny archeologiczne, takie jak Machu Picchu. Od 40 lat Inkaterra ekologiczną, luksusową turystykę z możliwością doznawania autentycznych przeżyć związanych z kulturą oraz naturą Peru.

Podziwiać holenderską sztukę i architekturę w Amsterdamie

The Conservatorium

Turystyka Amsterdamu przechodzi swojego rodzaju rewolucję – odchodzi od atmosfery barów, coffee shopów czy dzielnic czerwonych latarni. Zamiast tego przypomina nam, że jest tak naprawdę jednym z najważniejszych miasta na kulturalnej i artystycznej mapie Europy. Często zwany Wenecją północy, Amsterdam jest tak naprawdę romantycznym miastem o bogatej historii, która rozpoczęła się w 1275 roku. The Conservatorium znajduje się w byłym budynku muzycznego konserwatorium znajdującego się w dzielnicy muzealnej holenderskiej stolicy i jest doskonałą opcją na wakacje dla osób ceniących sobie wyszukaną rozrywkę kulturarną. Łączy w sobie historyczność z modernizmem oraz dobytkiem architektonicznym XIX wieku. Przepiękne detale budynku podkreślone zostały poprzez zestawienie z nowoczesnymi elementami. Wewnątrz znajdują się dwa piętra pokoi hotelowych, wysokie atrium oraz Tunes Bar, w którym barmani serwują 40 różnych rodzajów ginu.

 

Zobacz także:

Hotel de luxe na Antarktydzie – wakacje ekstremalne

Z widokiem na Pacyfik

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close