Search

Hotel de luxe na Antarktydzie – wakacje ekstremalne

Whichaway Camp na Antarktydzie

Hoteli choć wiele na świecie nie wszystkie wydają się być tak fascynujące i luksusowe. Antarktyda choć odległa i zimna ma do zaoferowania coś więcej niż wszechobecny śnieg i siarczysty mróz. To luksus szyty na miarę odważnych.

Nietradycyjny wybór celu podróży

W kontekście rozmyślań nad wakacyjną destynacją, Antarktyda może zdawać się najmniej popularnym i uzasadnionym wyborem. Jednak, na najzimniejszym ziemskim kontynencie, otwarty został pierwszy (i jedyny) luksusowy obóz, zlokalizowany na krawędzi góry lodowej, 60 metrów nad ziemią na brzegu Shirmacher Oasis w regionie Queen Maud Land.

Wyjątkowe rozrywki hotelu

Ośmiodniowy pobyt w ekskluzywnym kompleksie, pierwotnie zaprojektowanym przez Ryana Ashwortha, zawiera w sobie wiele atrakcji. Między innymi, uprawiać można kite skiing, wspinaczki po lodowcach czy bliskie spotkania z koloniami pingwinów cesarskich.

Zaskakujący standard w krainie zimy

Hotel otwarty został 10 lat temu, jednak warunki panujące na Antarktydzie zmusiły właściciela do tymczasowego zamknięcia ośrodka w celu przeprowadzenia renowacji.

Pomimo warunków i otoczenia, kompleks stał się zaskakująco luksusowy. W pokojach odnaleźć można tapicerowane zagłowia i krzesła Saarinem, do których wprowadzony został arktyczny klimat poprzez zestawienie z futrzanymi narzutami. Łazienki zostały wyposażone zostały w produkty marki Davi de Rothchild’s Lost Explorer.

Oddzielne części restauracyjne, holu oraz biblioteki wzbogaciły się o miękkie pufy, sofy oraz fotele – wszystkie wykończone niebieską bądź czerwonoą tapicerką i skórzanymi detalami.

Konstrukcja obozu umieszczona jest na metalowych prętach, jako że obecna lokalizacja projektu może okazać się jedynie tymczasowa i zmusić do jego przeniesienia.

To niewątpliwie nietuzinkowy hotel do spędzenia urlopu!

Zobacz także:

Pływający hotel Off Paris Seine

https://pointofdesign.pl/wnetrza/hotelowy-interior-design-philippe-starcka/

Hotel projektu Patricii Urquioli

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close