Search

Valentino – kolekcja wiosna/lato 2017

Valentino wiosna/lato 2017

Valentino prezentuje najnowszą kolekcję na wiosnę/lato 2017.

Inspiracje do nowych projektów

Pierpaolo Piccioli po raz pierwszy wyruszył w samodzielną podróż projektową, jako kreatywny dyrektor marki Valentino. Jego nowe kreacje przypominają te delikatne i słodkie, które tworzył współpracując z Maria Grazia Chiuri. Jednak filozoficzny kręgosłup firmy pozostał niezmieniony i nowa moda nie ucieka od koncepcji świętowania kobiecości. Najsłynniejsze sukienki pozostały gwoździem kolekcji, jednak niektóre z nich stały się luźniejsze i zaczęły przypominać tuniki. Lśniły delikatnym, wyszywanym detalem.

Najpiękniejsze na wybiegu

Pokaz rozpoczął się od prezentacji przepiękniej różowo-czarnej sukienki koktajlowej, która wykończona została przy użyciu elementów z aksamitu. Motyw graficzny niejednokrotnie został przywołany na przestrzeni całego pokazu. Jednym z doskonałych przykładów był bogato zdobiony trencz. Jednak największy zachwyt wywołała zaprezentowana na sam koniec suknia, prosta i sztywna lecz nowoczesna, będąca książkowym przykładem idealnego zamknięcia modowego wydarzenia.

Romantyczne detale Valentino

Modelki przeszły po wybiegu ubrane w płaskie rzymianki, które dopasowane zostały do niemal każdej z kreacji (nawet do płaszczy na sezon przejściowy oraz wyszukanych sukni). Nawet w przypadku gdy buty zostały podwyższone, nie straciły na swojej lekkości.

Zobacz także:

Roboty Chanel – wiosna/lato 2017

https://pointofdesign.pl/moda/boss-womenswear-wiosnalato-2017/
 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close