Search

Przenośna lampka na zimową słotę

Flos last Order

Przesilenie mamy już co prawda za sobą, ale bezlitośnie długie zimowe wieczory jeszcze dadzą nam się we znaki. Najlepszym antidotum na ponurą aurę na zewnątrz jest oczywiście ciepłe światło. Mobilność to cecha, która rozszerza swój zasięg w designie, więc rośnie także oferta lamp przenośnych, które można łatwo naładować i zabrać ze sobą z pokoju dziennego do gabinetu i sypialni. Przenośna lampka sprawdza się wszędzie i z nienaganną łatwością nie tylko oświetla, ale także tworzy wyjątkową atmosferę.

stellar_works_mun_by_oeo przenośna lampka
Mūn Lantern

Mūn Lantern | design: OEO Studio | producent: Stellarworks

Projekt tej ładowalnej latarni łączy azjatycką wrażliwość estetyczną z duńskim designem. Charakterystyczny dla OEO ponadczasowy styl tym razem przybrał formę praktycznej przenośnej lampy. Zaprojektowany jako „zabawny, analogowy i rzeźbiarski”, design Mūn Lantern łączy w sobie podstawową formę i funkcję i jest częścią większej rodziny akcesoriów oświetleniowych. Jego nazwa nawiązuje do japońskiego słowa oznaczającego księżyc. Przenośna lampka swoim wyrafinowanym wyglądem naśladuje subtelny ruch tego satelity.

oblique_vincent_van_duysen_flos przenośna lampka
Oblique

Oblique | design: Vincent Van Duysen | producent: Flos

Najnowsza lampa Vincenta Van Duysena dla Flos zyskała postać nowatorskiego minimalnego spojrzenia na tradycyjne światło zadaniowe. Przenośna lampka, dostępna w subtelnej palecie chromatycznej, charakteryzuje się szeroką wiązką i trzpieniem obracającym się o 355 stopni. Dzięki temu światło dociera do każdej powierzchni roboczej. Kompaktowa, przenośna latarka, może również służyć jako ładowarka do akcesoriów technicznych, a także doskonale sprawdza się w domu.

Arca przenośna lampka
Arca

Arca |design: Philippe Malouin | producent: Matter Made

Philippe Malouin kontynuuje współpracę z Matter Made, tworząc nową mobilną Arcę. Przenośna lampka zaprojektowany jako wielofunkcyjna ładowalna lampa, zawiera moduł LED 110 lm. Zapewnia do 30 godzin użytkowania w zależności od ustawienia (można wybrać noc, otoczenie, czytanie lub zadanie). Można ją łatwo ją spakować i zabrać w podróż, więc to naprawdę idealna, elastyczna lampka „od łóżka do łazienki”.

portable_oldani_007 przenośna lampka
Bontà

Bontà | design: Davide Oldani | producent: Artemide

Idealne połączenie światła i gastronomii. Przenośna lampka Bontà szefa kuchni Davide’a Oldaniego, zaprojektowana dla Artemide, ma służyć jako narzędzie towarzyskie. Akumulatorowe, podświetlane dno zwieńczy misy o różnych kształtach i rozmiarach, aby połączyć podawanie potraw z oświetleniem stołu. „Bontà nie jest elementem dekoracyjnym” – mówi Oldani. „Tworzy atmosferę, wspiera i wzmacnia jedzenie, jest otwarta na różne kształty naczyń”.

marset_follow_me przenośna lampka
FollowMe

FollowMe | design: Inma Bermúdez | producent: Marset

Ta klasyczna ładowalna lampa Inmy Bemúdez dla Marset, przenośna z nazwy i ducha, powraca w nowej palecie pastelowych odcieni. Zabawny duch tej małej latarni sprawia, że ​​sprawdza się idealnie zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz. wszędzie dodaje odrobinę spokoju i otuchy w ciemności.

przenośna lampka 01
Easy Peasy

Easy Peasy | design: Luca Nichetto | producent: Lodes

Włoski projektant Luca Nichetto stworzył dla Lodes serię przenośnych lamp przypominających lalki. Dzięki połączeniu biżuteryjnych odcieni i przyciemnianego szkła ukrywającego źródło światła, ta przenośna lampka jest równie zabawna co praktyczna. Charakterystyczny design Nichetto, lekki i z możliwością przyciemniania, ma na celu wzbogacenie domowego środowiska lub nadanie specjalnego charakteru przestrzeniom gościnnym.

sylvestrina_portable_light_2020 przenośna lampka
Sylvestrina

Sylvestrina | design: Enric Sòria i Jordi Garcés | producent: Santa & Cole

Design z 1974 r. ponownie dostosowany do współczesnego życia. Projekt Enrica Sòria i Jordi Garcésa dla hiszpańskiej firmy oświetleniowej Santa & Cole pierwotnie powstał z zamiarem odtworzenia efektu lampy naftowej. Po prawie pięciu dekadach prostą formalność lampy Sylvestrina zaktualizowano w postaci przenośnej lampki. Zachowuje ona ciepło oryginału dzięki dodatkowej praktyczności technologii LED i akumulatorowi.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/lampa-stolowa-bloomsbury-od-cto-lightning/

https://pointofdesign.pl/design/naoto-fukasawa-half-dome-lamp/

https://pointofdesign.pl/design/penta-light-swiatlo-made-in-italy/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close