Search

Naoto Fukasawa z lampą Half Dome

Naoto Fukasawa prezentuje swoją lampę Half Dome dla firmy Kettal.

Half Dome swoim kształtem z pewnością niejednemu będzie przywodzić na myśl imponującą księżycową kopułę. Wydaje się, że stworzono ją wręcz po to, aby odbijała wszelką różnorodność światła. Lampa w tej wizji artysty jest niczym ciało niebieskie, które ponadto odnajduje w sobie także sezonowe cechy kosmosu. Przede wszystkim stara się prezentować różnorodne twórcze interpretacje tego zjawiska z wykorzystaniem niezwykłego granitowego monolitu.

Inspiracje z kosmosu

Naoto Fukasawa to przede wszystkim świetny projektant z niebywałą uważnością obserwujący rzeczywistość. Oddaje to z pewnością w swoich projektach.

Światło księżyca ma określone cechy, które ludzie potrafią sobie świetnie wyobrażać. Wymiar światła Half Dome podąża za naszym obrazem wielkości księżyca. Jego światło, zawieszone jako zwieńczenie konstrukcji, wydaje się być interpretacją światła prawdziwego ziemskiego satelity.

Dostępne są dwie wersje tej inspirowanej kosmosem lampy. Możemy je komponować z wieloma wnętrzami, przede wszystkim za sprawą minimalistycznego designu a także dostępności aż 34 wariantów kolorystycznych.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close