Search

Marmur w roli głównej | Monitillo Marmi 1980

bathtub concept in ecru striato marble wall&floors- ‘parrallelo’ wall covering by claesson koivisto runebathtub concept in ecru striato marble wall&floors- ‘parrallelo’ wall covering by claesson koivisto rune

Monitillo Marmi, podczas zaczynających się dzisiaj paryskiego wydarzenia Maison et Objet 2020, zaprezentuje efekt 40 lat innowacyjnej stylizacji marmuru i kamienia naturalnego. Założona w 1980 roku włoska marka rozwija się i otwiera na współpracę z międzynarodowymi klientami. Jednak niezmiennie pozostaje wierna przywiązaniu do detali i szczególnej ostrożności przy pozyskiwaniu materiałów. Marmur, a w zasadzie ich marmurowe kolekcje zawsze wyróżniała najwyższa jakość. Często zapraszali do współpracy także wiodących projektantów.

bath line- ‘trullo’ free-standing washbasin in white carrara marble walls&floors- ‘dedalo’ wall covering by claesson koivisto rune
Trullo & Dedalo

Tegoroczna kolekcja Monitillo 1980 jest potwierdzeniem mistrzowskiego kunsztu i celebracją czterech dekad historii i pracy. Kompilacja nowej kolekcji łazienkowej obejmuje podłogi, ściany, meble i akcesoria. Ich projektu powstały w 20 różnych pracowniach projektowych.

marmur 02
Spacco

Marmur z Apulii

Linia wanien Monitorillo 1980 będzie ich pierwszą kolekcją mebli łazienkowych zaprezentowaną na Maison et Objet 2020. Łączy w sobie kreatywność i wiedzę marki, tworząc stylową ofertę, który jest jednocześnie przykładem sztuki obróbki kamienia.

walls&floors- ‘iride’ flooring system in marble and brass inlays by claesson koivisto rune
Iride

Tutaj marmur poddano umiejętnej obróbce, zarówno ręcznej jak i technologicznej. W rezultacie powstały eleganckie, ekskluzywne i perfekcyjnie wykończone umywalki, brodziki, wanny i lustra. Co ważne, można je stosować indywidualnie lub zintegrować z niestandardowymi wnętrzami.

wall&floors- ‘marea more’ wall covering with inlays by chapman taylor
Marea More

Z kolei ich kolekcja ścian i podłóg wynika z fuzji międzynarodowych projektantów i kulturowej inspiracji Monitillo Marmi i jej bazy w Apulii. 11 projektów z pięciu pracowni powstało przy okazji wizyty architektów i projektantów w miasteczku Almatura we Włoszech. Byli tam świadkami produkcji swoich prac oraz zapoznali się z kulturą regionu.

wall&floors- ‘punto’ wall covering with inlays in brass by andrea maffei architects
Punto

Efekty odzwierciedlają środowisko, odkrywają kreatywność marmuru oraz zwiększają jego miękkość i doznania sensoryczne dzięki innowacyjnym kształtom. W tych badaniach uczestniczyli Claesson Koivisto Rune, Defne Koz + Marco Saniani, biuro projektowe Emmanuela Galliny oraz architekci Andrea Maffei i Chapman Taylor.

wall&floors- ‘punto’ wall covering with inlays in brass by andrea maffei architects
Vela

Pietre di Monitillo to kontynuacja kolekcji, która przede wszystkim podkreśla elegancję różnych stron marmuru. Po raz pierwszy pojawiła się w 2016 roku, razem z tuzinem akcesoriów stworzonych przez międzynarodowych projektantów.

pietre di monitillo- ‘pingu’ bookend by matteo ragni
Pingu

Jednak współpraca wciąż ewoluuje, a inspirowane historią i tradycjami Apulii, nowe wzory stworzyli Luca Nichetto, Claesson Koivisto Rune i inni.

pietre di monitillo- ‘nessie’ doorstopper by luca nichetto
Nessie
Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close