Search

Agape tworzy przestrzeń | IMM w Kolonii

Agape_Ell_01_Benedini Associati

Making Space – Agape podejmuje ważny temat budowania relacji pomiędzy akcesoriami a architekturą łazienki. Na przykładzie swoich badań, które prowadzi od niemal 50 lat, otwiera oczy i pobudza kreatywność.

Agape_DR_01_MK27,Kogan,Ruzante
DR

Tegoroczna ekspozycja sublimuje poprzednie wystawy Agape w Design Post. Skupia się bowiem na serii produktów, systemów i materiałów, które rozwijają się w skali architektonicznej. Wchodzą w interakcje z otaczającą je przestrzenią.

Agape_Petra_02_Merendi,Vencato
Petra

Ekspozycja podkreśla możliwość tworzenia różnych relacji i odniesień w ramach asortymentu Agape. Ukazuje jak bezproblemowo łączyć różne style, geometrie, materiały, projektantów i epoki. W efekcie powstają naprawdę spersonalizowane i ponadczasowe propozycje. To architektura łazienki, opowiadana przez przedmioty, kompozycje i materię.

Agape_Rigo_01_Urquiola
Rigo

Agape | Rigo | Patricia Urquiola

Patricia Urquiola wznawia intensywną współpracę z Agape, gdzie począwszy od 2004 roku tworzyła niektóre z ich najbardziej znanych produktów. Wystarczy wspomnieć rodzinę Vieques i Lariana. Rigo to system mebli łazienkowych inspirowany architekturą. Dwie równoległe belki biegną przez ścianę, aby stworzyć liniową okazję do ustawienia umywalki i jej akcesoriów.

Agape_Rigo_04_Urquiola
Rigo

Dopracowany zestaw tac i pojemników pozwala systemowi przyjmować różne konfiguracje, od najprostszych do najbardziej skomplikowanych. Połączenie marmuru, drewna i aluminium dodaje estetyki i bogactwa materiałowego. Natomiast minimalistyczny design Rigo staje się współczesną syntezą konwencjonalnego środowiska łazienki.

Agape_DR_02
DR

Agape | DR | studio projektowe MK27

Blat umywalki DR, zaprojektowało StudioMK27, gdzie pierwsze skrzypce grają Marcio Kogan i Mariana Ruzante. W rzeczywistości wyróżnia się on zarówno wyrafinowaniem, jak i jakością detali. To cechy charakterystyczne dla wszystkich projektów tego brazylijskiego studia architektonicznego. Umywalkę z trzech stron obejmują metalowe płytki. Ma prostokątny kształt i jest zintegrowana z marmurowym blatem. Co więcej jej odpływ jest ukryty za pomocą płyty wykonanej z tego samego materiału. Można go umieścić dowolnie – na środku, po prawej lub lewej stronie. Spójna z estetyką blatu i umywalki, wanna dla dwóch osób DR uzupełnia linię o gładkich, płynnych kształtach.

Agape Ell_03
Ell

Agape | Ell | Benedini Associati – Andrés Jost i Diego Cisi

Ell to umywalka i blat cechujący się lekkością i wysoką konfigurowalnością. Materiał, z jakiego jest wykonany ten zestaw to Corian® lub marmur w różnych kolorach i typach. Na uwagę zasługuje grubość zaledwie 4 cm, zwężająca się do 1 cm na krawędziach. Co więcej dostępny w niestandardowych długościach od 80 do 260 cm.

Agape Ell01
Ell

Umywalki o szerokości 60 cm wyposażono w kratkę wykonaną w tym samym kolorze co blat i można je ustawić na całej długości. Blat wsparto na wspornikach lub osadzono w połączeniu z szafkami systemowymi Lato. Opcję samonośną można uzupełnić drewnianą konstrukcją w kształcie litery „X”, która działa jak uchwyt na ręcznik.

Agape Petra02
Petra

Agape | Petra | Vencato e Merendi

Kolekcja wykonana w betonie zacieśnia współpracę Agape z duetem Vencato i Merendi. Materiał musiał spełniać wysokie standardy, w związku z czym projektanci zaproponowali Cementoskin. Nowy rodzaj betonu, odporny na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i o unikalnych cechach estetycznych. Pojawił się w wyniku długich badań przeprowadzonych przez Gypsum. Cała kolekcja inspirowana jest miękkim i naturalnym wykończeniem tego materiału.

Agape petra01
Petra

Woda płynie po gładkich powierzchniach, delikatnie nachylonych jak kamień, wypolerowanych przez elementy natury. W kolekcji pojawia się kilka elementów, które można zestawiać współistnieć w wielu kombinacjach lub wykorzystywać osobno. Umywalka dostępna w wersji nablatowej lub wolnostojącej, przymocowana do monolitycznej kolumny. Gama obejmuje również blat do samego zlewu. Petra to projekt odpowiedni zarówno na zewnątrz, od dużych ogrodów po małe tarasy, jak i do bardziej typowych sytuacji w pomieszczeniach.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close