Search

Hotel projektu Patricii Urquioli

Hotel Giulia w Mediolanie

Ku powszechnemu zadowoleniu, moda na projektowanie przestrzeni tymczasowej rezydencji dostępnej w przystępnych cechach rozwija się i staje coraz bardziej popularna. W ostatnim czasie, zawitała również do Mediolanu, dzięki kreatywnej współpracy hiszpańskiej projektantki Patricii Urquioli oraz budżetowej sieci hoteli Room Mate.

Giulia to hotel znajdujący się w samym centrum Mediolaniu, oddalony jedynie o dwuminutowy spacer od Piazza del Duomo. Składa się z 85 pokoi emanujących pozytywną i ciepłą kolorystyką, zestawioną ze smakiem mediolańskiego designu z połowy dwudziestego wieku. Sama autorka projektu określa go jako nowy, świeży i wesoły.

Pomimo tego, że ceny hotelu nie odbiegają od standardowych cen hoteli budżetowych, wszystkie wykończenia wykonane zostały z największą dokładnością, przy użyciu materiałów wysokiej jakości. Większość z mebli to projekty samej Urquioli, wykonane przez markę Cassina, która niedawno ogłosiła ją dyrektorem artystycznym. W hotelowych pokojach odnaleźć można produkty oznaczone logiem Kartella, Moroso, Glos lub Oluce, które razem składają się na spójne wrażenie wesołej elegancji. Zestawione zostały z bogatymi w graficzne wzory zasłonami oraz innymi tekstyliami wykorzystanymi we wnętrzu. Hol oraz lobby hotelu przepełnione są różnorakimi elementami, reprezentującymi zróżnicowany styl oraz estetykę. Wspólnie tworzą wnętrze, które określić można, w najbardziej pozytywnym znaczeniu, eklektycznym miszmaszem. Dołączają do nich również obrazy i inne przedmioty będące wynikiem pracy lokalnych artystów.

Jest to trzeci włoski obiekt, na którego otwarcie zdecydowała się grupa Room Mate Hotels. Pierwsze dwa z czynnych hoteli znajdują się we Florencji. Jednak marka nie zaprzestaje międzynarodowej ekspansji. W tym miesiącu otwarty zostanie również kolejny hotel w Maladze.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close