Search

Loewe prezentuje nowy model telewizora

bild 9

Decyzja, gdzie w danym wnętrzu umieścić telewizor przysparza projektantom wielu problemów. Bardzo często, czarne, błyszczące ekrany i toporne ramy dominują wnętrze.  Niemiecki producent telewizorów Loewe podszedł do tematu całkowicie inaczej. Stworzył bowiem teleodbiornik będący jednocześnie główną ozdobą wnętrza- istną perełką designu. Koncept, o którym pisaliśmy już jakiś czas temu, pojawił się już w zeszłym roku podczas berlińskiej wystawy technologii IFA. Loewe postanowiło obrócić marzenia w rzeczywistość. Dziś model „bild 9” dostępny jest w sprzedaży na całym świecie i zdobi domy ludzi ceniących sobie oryginalny wystrój wnętrz.

A wszystko to dzięki dyrektorowi kreatywnemu Bodo Sperleinowi, który do charakterystycznego dla marki luksusowego minimalizmu, dodał detale art deco oraz delikatną geometrię Bauhausu.

Loewe przedstawia „bild 9”

Powrót do wzorów sprzed kilkudziesięciu lat jest śmiałym krokiem, biorąc pod uwagę, że w przemyśle technologicznym nadal panuje trend, by projektować urządzenia, tak by wyglądały na nowsze od swoich poprzedników. „bild 9” to jedyny w swoim rodzaju telewizor, ze względu na walory estetyczne oraz właściwości techniczne. Niestandardowa stalowa rama stylem przypomina projekty Josefa Albersa, a jej kolor inspirowany kolorami charakterystycznymi dla lat 20-tych całkowicie odbiega od standardowej czerni oraz srebra, do których tak bardzo się przyzwyczailiśmy.

Zaletą tego telewizora jest także to, że stylistyka jego obudowy nie odwraca uwagi od technologii, w jakiej został wykonany. Ekran OLED o grubości 7 mm, jest cieńszy niż przeciętny smartfon. Głośniki o mocy 120W, wysuwające się automatycznie podczas włączania telewizora, zostały sprytnie zamocowane pod ekranem.

Podstawka nie tylko pełni funkcję ozdobną. Wszystkie kable odchodzące od telewizora, zostały zamocowane w środku stalowej ramy.  Z tyłu telewizora, pokrywa z tkaniny maskuje wejścia oraz okablowanie, w razie gdyby ktoś pragnął ustawić swój odbiornik na środku pokoju. Możliwości montażu są praktycznie nieskończone. Według dyrektora generalnego marki Loewe, Marka Hüsgesa „bild 9” jest dowodem na to, że technologia, może tak samo jak dzieło sztuki pełnić funkcję dekoracji wnętrza.

Zobacz także:

Głośnik bluetooth czy chmura?- przełomowa innowacja

Nowe spojrzenie na telewizor Loewe

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close