Search

Vistosi – lampy jak szklane rzeźby

Euroluce 2017

Z okazji tegorocznych targów Euroluce 2017, firma Hangar Design Group podpisała nowy projekt z historyczną marką oświetleniową Vistosi. Wynikiem tej współpracy okazał się nowy model Stone. Stone to lampa sufitowa, którą charakteryzują niemal rzeźbiarskie formy wykonane z dmuchanego szkła rozpraszającego wiązki światła. Lekkość szkła przeciwstawia się masowości jednolitej, linearnej geometryczności.

Geometria formy

W formie wzorniczej wytworzyło się napięcie spowodowane wykorzystaniem materiału. Szkło w kojarzone jest z obłościami, miękkimi przejściami i wygładzonymi krawędziami. Wszystkie z nich, zestawione z ortogonalnymi liniami składają się na wizytówkowy styll Hangar Design Group.

Szlachetne wykończenie

Lampa wykonana jest z dwóch indywidualnych elementów. Centralny z nich, stanowiący główny uchwyt, zrobiony został z białego światła dla maksymalnej refrakcji emitowanego światła. Drugi z elementów to przezroczysty dyfuzor przymocowany do pierwszego. Zestawienie dwóch elementów stworzyło nowy poziom gradacji koloru, którego nie dałoby się osiągnąć w żaden inny sposób.

 

Zobacz także:

Le Refuge- cukierkowy mebel marzeń

Luksusowe bąbelki La Prairie i Paula Coudamy

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close