Search

Powrót do dzieciństwa w Triennale Design Museum

La Triennale

Edycja Triennale Design Museum skupia się na tematyce dzieciństwa. Wydarzenie, którego pomysłodawczynią i kuratorką jest Silvana Annicchiarico, przywołuje wszelkie skojarzenia z najmłodszych lat poprzez design, architekturę, gry, obrazy oraz przedmioty prezentowane w 10 różnych tematycznych przestrzeniach. Każdej z nich przewodniczy inny kurator.

Dla miłośników designu w każdym wieku

To nie tylko okazja dla wprowadzenia najmłodszych użytkowników w tematykę designu, ale i szansa poznania najbardziej wybitnych projektantów i odkrycia ich fantazji oraz podejścia w projektowaniu dla dzieci. Dyrektor kreatywny Stefano Giovannoni (we współpracy z Tian Jin) stworzył narracyjną interpretację, dzięki której Triennale Design Museum staje się ekspresją wspomnień i wyobrażeń wiązanych z dzieciństwem.

Pamięć-wyobrażenie

Na posadzkach ekspozycji słowa memory (pamięć) oraz imaginery (wyobrażenie) przecinają się na siatce Kartezjańskiej – stają się punktami odniesienia dla pozostałych zestawień instalacji. Jej częścią są punkty, w których odwiedzający mogą odnaleźć elementy interaktywne, uczyć się oraz bawić. To synestetyczne podsumowanie wizualnych, dźwiękowych oraz percepcyjnych sugestii. Po wejściu, gości wita Quadratino (bohater komiksu stworzonego w 1910 przez Antonio Rubinio), którego narracja prowadzi do Ouverture. To pomieszczenie, które pełni funkcję wprowadzenia do ekspozycji, gdzie przeskalowanym obiektom towarzyszą odgłosy kompozycji Briana Eno, Reflections. To początek właściwego „placu zabaw”, będącego eksperymentalnym spacerem przez miękkie, zielone posadzki oraz elementy ekspozycji. W tym kontekście, przedmioty stają się metaforą dorastania dziecka, wyrażonego w zmieniającym się postrzeganiu otaczających form.

Informacje o wystawie

Otwarcie: 31 marca 2017, 11.30
Czas trwania: 1 kwietnia 2017 – 18 lutego 2018
Miejsce ekspozycji: Triennale Design Museum, Mediolan

 

Zobacz także:

Najważniejsze wydarzenia artystyczne na 2017

Muzeum Nieśmiertelności w Mexico City

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close