Search

Flexform outdoor – planowanie letniego wypoczynku

Flexform_Outdoor_kolekcja 2022

Kolekcja outdoor firmy Flexform opiera się na tych samych wyrafinowanych cechach stylistycznych, jakie można znaleźć w jej produktach do dekoracji wnętrz. Nieformalna, ponadczasowa elegancja i niezrównany komfort, które niezmiennie wyróżniają produkty włoskiej marki do dekoracji wnętrz, znajdują teraz odzwierciedlenie w kolekcji mebli zewnętrznych, która ucieleśnia zdolność firmy do zaszczepienia solidnych wartości projektowych w produktach o najwyższej jakości i trwałości.

Sofy Flexform – relaks w wydaniu de luxe

 

Camargue, projekt: Antonio Citterio

Rodzina Camargue wyróżnia się trwałym stylem, zarówno pod względem formy, jak i treści, dzięki właściwościom aluminium, materiału, który sprawia, że ​​elementy Camargue mogą być w dowolnym miejscu na zewnątrz, niekoniecznie pod dachem, a więc nie tylko na zadaszonym patio lub tarasie, ale także w ogrodzie lub wokół basenu. Kompletna, skoordynowana linia obejmuje małe fotele i sofy, wszystkie można ustawiać jeden na drugim i zaprojektowane tak, aby sprostać najbardziej zróżnicowanym potrzebom w domach prywatnych i hotelarstwie. Praktyczna i lekka struktura elementów do siedzenia Camargue odsłania otaczające linie i zaokrąglone rogi – pozornie proste wykonanie, które w rzeczywistości wymaga niezwykłych umiejętności rzemieślniczych. Jest dostępna z gładkim lub wytłaczanym wykończeniem proszkowym z żywicy epoksydowej, w palecie eleganckich kolorów.

Parker, projekt: Antonio Citterio

Wpływ retro w sofie Parker outdoor jest wyraźny. Jej pełne wdzięku linie, naturalne tkaniny i kunszt rzemieślniczy są dowodem na fachowość, z której słynie Flexform. Konstrukcja sofy Parker outdoor wykonana jest ze stali oraz litego, ręcznie toczonego i wykończonego drewna iroko. Również całkowicie ręcznie wykonany jest drobno tkany materiał na oparciu i podłokietnikach.Pojedyncza poduszka siedziska zapewnia komfort, a duże, obficie wyściełane luźne poduszki opierają się o oparcie ze sznurka, dają wsparcie plecom.Końcowa część nóg zakończona jest odlewanymi zakończeniami ze stopu metalu i ochronnymi nylonowymi podkładkami. W skład rodziny Parker Outdoor wchodzą sofy dwu- i trzyosobowe, pufa oraz element z oparciem i tylko jednym podłokietnikiem, co pozwala na tworzenie niepowtarzalnych aranżacji. 

Atlante, projekt: Antonio Citterio

Leżak Atlante Light jest naturalną ewolucją systemu siedzisk Atlante i odzwierciedla jego czyste, eleganckie linie. Konstrukcja wykonana jest z odlewanego aluminium, a siedzisko i oparcie z tkaniny siatkowej wykonanej z włókien syntetycznych, które są szczególnie odporne na warunki atmosferyczne, wilgoć, pleśń, chlor i słoną wodę. Miękka w dotyku faktura daje efekt trójwymiarowości. Siatkowa tkanina jest utrzymywana w napięciu dzięki elastycznej taśmie, dostępnej w zróżnicowanej palecie kolorystycznej. Oparcie leżanki Atlante Light można ustawić w kilku pozycjach, a dzięki praktycznym kółkom z odlewanego aluminium można ją łatwo przemieszczać.

 

 

Fotele w wersji ogrodowej

 

 

Crono, projekt: Antonio Citterio

Ciasno tkany sznur łączy się z ciepłą fakturą i dotykiem litego drewna – to podstawowa inspiracja dla fotela Crono, teraz reinterpretowanego w wersji zewnętrznej.Wykonanie z solidnego iroko jest wyraźnym przykładem doskonałego kunsztu, który wyróżnia produkty Flexform, co zostało również podkreślone w ręcznie plecionym sznurku oparcia.Dzięki parom, które można tworzyć między strukturą iroko, dostępną w szeregu eleganckich wykończeń, a tkanym kordem polipropylenowym, który występuje w szerokiej gamie kolorów, rodzinny fotel i krzesło do jadalni Crono Outdoor można wykonać w dowolnej liczbie kombinacji kolorów.

Sveva Light, projekt: Carlo Colombo

Tego rodzaju miejsca do siedzenia na zewnątrz to coś niezwykłego — fotel obrotowy Sveva Light Outdoor wnosi dramatyczną osobowość i niepowtarzalny akcent do wyposażenia balkonów i tarasów. Formowana skorupa ze sztywnego strukturalnego poliuretanu, wykończona błyszczącym lakierem w palecie jasnych kolorów, zawiera miękkie poduszki, które zapewniają wygodne i relaksujące siedzenie. Fotel Sveva Light Outdoor stoi na obrotowej podstawie z odlewanego aluminium z epoksydowym wykończeniem proszkowym w tym samym kolorze co skorupa i można go połączyć z podnóżkiem o tej samej nazwie.

Stoły do ogrodu – czyli biesiada pod gołym niebem

 

 

Academy, projekt: Antonio Citterio

Rodzina bardzo wszechstronnych stołów, dostępna w wielu wykończeniach, kształtach i rozmiarach, została zaprojektowana z myślą o szerokiej gamie ustawień, od miejskiego tarasu po przydomowy ogród lub domek letniskowy.Jego podstawa jest charakterystyczną cechą projektu stołu i wyświetla kręte, wyprofilowane nogi ze stali nierdzewnej z epoksydowym wykończeniem proszkowym, które wspierają blat. Ten jest dostępny w wersjach z listwami z drewna iroko lub w różnych rodzajach kamienia odpowiednich do ustawień zewnętrznych.Rodzina Academy Outdoor obejmuje również serię stolików kawowych/bocznych w różnych rozmiarach, które można dopasować do wszystkich systemów siedzisk z kolekcji. 

Boma, projekt: Roberto Lazzeroni

Czerpiąc inspirację ze świata żeglarstwa, stół Boma outdoor nawiązuje do czystych, płynnych linii i skrupulatnych drewnianych detali konstrukcyjnych typowych dla żaglówek.Blat, wykonany z litego iroko, dostępnego w różnych wykończeniach i różnych rodzajach kamienia, spoczywa na solidnej eliptycznej konstrukcji z iroko ze stalowymi prętami napinającymi, które zapewniają większą stabilność.

 

Desco, projekt: Antonio Citterio

Pochodzenia słowa Desco można doszukiwać się nie tylko w stole jako przedmiocie, wokół którego zasiada się podczas jedzenia, ale także w tradycyjnej praktyce, zakorzenionej we włoskiej kulturze, polegającej na gościnności poprzez jedzenie.Niewiele rzeczy sprawia, że ​​jesteśmy szczęśliwsi niż dobrze zastawiony stół, z zamiarem podzielenia się posiłkiem w gronie rodziny i przyjaciół. Stół Desco Outdoor ze swoimi prostymi liniami, od razu kojarzonymi z archetypem stołu, przywołuje na myśl takie wartości, jak solidność, tradycja i praktyczność.Podstawę stołu z litego iroko można połączyć z blatem z drewnianych listew, aby uzyskać elegancki efekt pełnego drewna lub alternatywnie zestawić z kamiennym blatem w następujących rodzajach: beola argentata, porfir, kamień lawowy lub pietra del cardoso. 

 

Stoliki pomocnicze i akcesoria ogrodowe Flexform

 

 

Alcamo, projekt: Antonio Citterio

Stoliki kawowe/boczne Alcamo, choć minimalistyczne z założenia, mają odważną osobowość dzięki żywym kolorom.Alcamo koncentrują się na funkcjonalności – zarówno trójnożna konstrukcja, jak i blat wykonane są z aluminium malowanego proszkowo na bazie żywicy epoksydowej.Dzięki temu są wyjątkowo lekkie i łatwe do przenoszenia. Stoliki są dostępne w różnych rozmiarach i wysokościach i mogą wnieść jasną nutę koloru do najróżniejszych miejsc — od miejskich balkonów po wiejski ogródek lub basen.

 

Zobacz także:

Flexform – nowości 2022

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close