Search

Minimalizm i rygor architektoniczny

Linearchitects_Mołdawia_pointofdesign.pl

Studio Linearchitects zaprojektowało na wskroś nowoczesny dom, skoncentrowany wokół basenu wnikającego przez szklane tafle ścian do wnętrza. Dom zlokalizowany jest w Mołdawi i ma powierzchnię ponad 350 metrów kwadratowych. Jego układ tworzą sekwencje stref oddzielone szklanymi konstrukcjami, co daje wrażenie objętości i przenikania światła przez niemal wszystkie punkty domu.

Niewielka działka, na której położony jest dom zdeterminowała jego układ zamykając przestrzeń z trzech stron sąsiadującymi budynkami. Za to od strony ulicy niezwykłą przygodę architektoniczną zapowiada pojedyncza elewacja o czarnej, metalowej konstrukcji, nadająca prostej bryle rytmiczną geometrię.

Linearchitects_Mołdawia_pointofdesign.pl
Projekt domu jednorodzinnego autorstwa Linearchitects w Mołdawi.

Jasna strona wnętrza

Za przepuszczalną strukturą głównej fasady ukryty jest pawilon ze szkła, kamienia i drewna. Prawie wszystkie ściany i podłogi są licowane kamieniem, co stwarza wrażenie monolitu i monochromatycznej spójności. Kolor kamienia został powtórzony także na meblach i tekstyliach, z których wszystkie mają rozmyty odcień wapienia, odbijający światło w ciemnej przestrzeni wnętrz.

 

Living Divani – rzecz dla minimalistów

Sufit pokryty jest drewnem jesionowym, które kontrastuje z kamiennymi powierzchniami i wprowadza ciepło do wnętrz. Tą samą funkcję pełnią tapicerowane meble marki Living Divani, po które sięgnęli architekci w tym projekcie.

Wzdłuż basenu przechodzi lekka szklana ściana zalewająca go naturalnym światłem, a także służąca jako okno naturalnej wentylacji dla strefy dziennej domu.

 

Zdjęcia: Oleg Bazhura

Zobacz także:

W poszukiwaniu minimalizmu idealnego

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close