Search

Le Refuge- cukierkowy mebel marzeń

Le Refuge

W tym roku najbardziej instagramowy projekt, zaprezentowany podczas odbywających się co roku targów meblarskich w Mediolanie, zdecydowanie należał do grupy The Invisible Collection. Zaprojektowany przez Marca Ange mebel Le Refuge to ekskluzywna leżanka ogrodowa o wymiarach wielkiego łoża małżeńskiego. Oprócz komfortowego materaca oraz drewnianej ramy, mebel składa się także z daszka, w kształcie liści palmowych, chroniącego przed słońcem. Cukierkowy róż stelaża dodał nieco frywolnego charakteru tegorocznym targom meblarskim Salone del Mobile.

Projekt po raz pierwszy zaprezentowany został podczas wystawy Handmade organizowanej przez Wallpaper, w Mediateca Santa Teresa. Mebel pochodzi z kolekcji firmy The Invisible Collection, oferującej meble na wymiar autorstwa najznakomitszych, współczesnych projektantów. Pochodzący z Rzymu, lecz na stałe mieszkający w LA, Marc Ange, wykształcony w kierunku branży projektów automotive, jest właścicielem agencji kreatywnej Bloom Room. Specjalizuje się ona w „nietuzinkowym wzornictwie”, jak określa to Ange. Projektowane są tam meble, części samochodowe oraz wnętrza.

Le refuge- powrót do dzieciństwa

Leżanka „Le Refuge” została wyeksponowana na potężnej zewnętrznej instalacji, stworzonej przez The Green Gallery, internetowy magazyn promujący rośliny jako źródło inspiracji w sztuce i wzornictwie. Egzotyczny tunel, jak nazywa swoje dzieło projektant to dosłownie przejście pomiędzy światem rzeczywistym a dziecięcą fantazją. „Le Refuge to zakątek, w którym komfort spotyka się ze spokojem. To jak projekcja dziecięcego snu.” mówi Ange. „Liście palm nie tylko chronią przed słońcem, ale także zachęcają do ucieczki od rzeczywistości.”

Zobacz także:

Ekologiczne domy – drzewa w Ho Chi Minh

Nowy salon B&B Italia w Mexico City

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close