Search

Ekologiczne domy – drzewa w Ho Chi Minh

Ho Chi Minh

Wietnam wkracza w fazę bardzo gwałtownie postępującej urbanizacji, szybko zmieniając się z tropikalnej, w wielkomiejską dżunglę. W mieście Ho Chi Minh, zieleń stanowi tylko 25% całkowitej przestrzeni miejskiej. Brak drzew wpływa negatywnie na wiele aspektów, między innymi na rozprzestrzenianie się powodzi, niestabilność gleby, zanieczyszczenie powietrza, nie wspominając nawet o wpływie na krajobraz, gdzie zieleń zastąpił beton i asfalt. Vo Trong Nghia Architects mają na to nietypową radę: dziel swój dom z drzewem. Ekologiczne domy – drzewa to nadzieja dla Ho Chi Minh.

Ekologiczne domy są en vogue

Pięć betonowych domów o kształcie prostopadłościanów, ukończonych w 2014 roku, to także „doniczki” dla drzew rosnących na ich dachach.

Gruba warstwa gleby absorbuje deszcz, tym samym zapobiegając powodzi. Każdy z prototypów został zaprojektowany oraz wyceniony tak, by zachęcić potencjalnych klientów oraz szerzyć ideę ekologicznych domów- każdy kosztuje około 155 0000 $ oraz mierzy prawie 475m2, co czyni je wygodnymi dla mieszkańców- zarówno ludzi, jak i drzew.

Zobacz także:

Wystawa szydełkowej rafy sióstr Wertheim

Pływający hotel Off Paris Seine

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close