Search

LAMINAM | Japońskie inspiracje w nowej kolekcji

Salone del Mobile 2019

Międzynarodowe Targi Designu w Mediolanie to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń wnętrzarskich. To właśnie podczas ich trwania swoją premierę miała najnowsza kolekcja płyt ze spieków kwarcowych Pietra Piasentina Taupe z serii IN-SIDE od marki LAMINAM. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii wykonania oraz inspiracji niepowtarzalnym pięknem wapienia Pietra Piasentina, marce udało się stworzyć kolekcję spieków. Ta doskonale sprawdzi się zwłaszcza w minimalistycznych wnętrzach w duchu zen.

Inspiracje Japonią prosto z Mediolanu

Odwiedzający stoisko marki LAMINAM mogli przekonać się jak wysublimowaną, a jednocześnie uniwersalną propozycją jest nowa kolekcja spieków kwarcowych Pietra Piasentina Taupe.  Idealnie odwzorowujące rysunek wapienia płyty o ciemnoszarym wybarwieniu były głównym bohaterem pawilonu. Pojawiły się zarówno na poziomych, jak i pionowych powierzchniach stoiska. W ten sposób stworzyły jednolitą stylistycznie przestrzeń o minimalistycznym charakterze, wyraźnie nawiązującą do nieco surowej, japońskiej estetyki. Uczestnicy wydarzenia mogli poczuć prawdziwego ducha zen przechadzając się po nietypowym chodniku umieszczonym pomiędzy basenami z pływającymi karpiami KOI.  Podziwiano niezwykle efektowną, harmonijną kompozycję wykonaną z niebywałą dbałością o każdy szczegół.

LAMINAM
Pietra Piasentina Taupe

W minimalistycznym duchu zen

Wygląd stoiska marki nie był przypadkowy. Inspiracją do powstania kolekcji Pietra Piasentina Taupe była bowiem japońska praktyka kontemplacyjna – Suiseki. Jest ona związana ze sztuką artystycznego eksponowania kamieni i skał ukształtowanych siłami natury. Jej trzy podstawowe zasady znalazły również swoje odzwierciedlenie we właściwościach materiału, jakim jest spiek kwarcowy. Reguła SHITSU odnosi się do jego trwałości i wytrzymałości, IRO oznacza to co kolorowe i żywe, a HADA-AI nawiązuje do różnorodności tekstur. Nie dziwi więc fakt, że walory najnowszej kolekcji docenią nie tylko wyznawcy zasady less is more, ale także poszukujący inspiracji w kulturze Dalekiego Wschodu. Ciemnoszare płyty o wyraźnym użyleniu, będące idealnym odzwierciedleniem naturalnego wapienia, doskonale sprawdzą się na podłogach czy ścianach eleganckiego salonu. Dzięki swym imponującym rozmiarom (1620×3240 mm), można ich używać również w formie łazienkowych lub kuchennych blatów.

W najnowszej serii IN-SIDE dostępne są płyty w trzech wariantach wykończenia – matowym (Pietra Piasentina Taupe), polerowanym (Pietra Piasentina Taupe Lucidato) oraz płomieniowanym (Pietra Piasentina Taupe Fiammato). Najcieńsze z nich mają jedynie 5 mm, zaś najgrubsze 20 mm. Spieki można nabyć w dwóch formatach – mniejszym (1000×3000 mm, tylko wersja Fiammato) i większym (1620×3240 mm).

Salone del Mobile 2019
LAMINAM | Salone del Mobile 2019

Innowacyjna technologia IN-SIDE

W produkcji najnowszej kolekcji płyt wykorzystano technologię IN-SIDE, opierającą się na mieszaniu surowców naturalnych o różnej wielkości ziaren. W jej wyniku powstaje materiał swoją teksturą do złudzenia przypominający naturalny kamień. Użycie innowacyjnych technik wytwarzania spieków sprawia, że są one materiałem nie tylko oddającym piękno naturalnych surowców. Są także wyjątkowo lekkie, cienkie, idealnie płaskie, a przy tym trwałe i odporne na uszkodzenia. Płyty z serii IN-SIDE są produktem charakteryzującym się jednak nie tylko wysokimi parametrami technicznymi. Są też odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata designu. Metoda IN-SIDE sprawia bowiem, że powierzchnia płytek tworzy jednolitą całość z ich krawędziami. To gwarantuje ich nienaganny wygląd także jeśli zdecydujemy się zmodyfikować ich wielkość lub kształt – tnąc, frezując lub wiercąc w materiale.

 

Więcej informacji o płytach Laminam Poland: https://www.laminam.pl/pl/.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close