Search

Goshka Macuga w Fondazione Prada

Goshka Macuga: To the Son of Man Who Ate the Scroll

Prace wybitnej polskiej artystki Goshki Macugi można podziwiać w Fondazione Prada w Mediolanie. Indywidualna wystawa zatytułowana „To the Son of Man Who Ate the Scroll” potrwa od 4 lutego do 19 czerwca 2016 roku.

Goshka Macuga to artystka konceptualna, w swoich pracach wychodzi poza tradycyjnie pojmowaną rolę artysty, aczkolwiek w realizacjach używa także tradycyjnych mediów, takich jak rzeźba, rysunek, malarstwo, fotografia czy film. Tworzy instalacje, do których włącza prace innych artystów, materiały archiwalne, ready-mades, ale też własne obiekty. Jej sposobem wypowiedzi są bowiem techniki i taktyki ekspozycji muzealnej czy archiwum (dlatego czasami porównuje się jej sztukę z twórczością Marcela Broodthaersa). Są to metody działania przypisywane raczej kuratorom niż artystom.

Mówi o sobie: „Moja praca zmienia kontekst – wyjaśnia artystka. – Mam nadzieję, że może tworzyć chwilowe zmiany w tym, jak odbiorca postrzega konkretne rzeczy, obiekty, dzieła sztuki, obrazy i historie. Historia zmienia się w czasie, nasze wspomnienia zmieniają się pod wpływem nowych doświadczeń i nasze doświadczenia wpływają na nasze wspomnienia.”

Studiowała w Central Saint Martins School of Art i w Goldsmiths College w Londynie. W 2008 roku znalazła się w gronie czterech nominowanych do prestiżowej Turner Prize, przyznawanej najwybitniejszym młodym brytyjskim artystom. Mieszka i pracuje w Londynie.

Fondazione Prada, Mediolan

„To the Son of Man Who Ate the Scroll”

4.02-19-.06.2016

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close