Search

Art Walk – sztuka wychodzi na ulicę

Art Walk - przestrzeń sztuki ulicznej

Na placu Europejskim w Warszawie, wzdłuż ul. Grzybowskiej, powstaje Art Walk, czyli jedyny w swoim rodzaju pasaż poświęcony sztuce. Będzie miał 57 metrów długości i posłuży do eksponowania czasowych wystaw dzieł artystycznych. To pierwsza taka instalacja w stolicy. Inauguracyjna wystawa już wiosną tego roku.

Pasaż utworzy 20 segmentów, każdy z oryginalnie zaprojektowanym „oknem” na wewnętrzną galerię. Jest przeznaczony na czasowe wystawy sztuki. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja dostosowana będzie do całorocznego eksponowania obrazów, rzeźb czy instalacji artystycznych.

Autorem projektu jest Przemysław „Mac” Stopa – światowej sławy projektant i laureat wielu międzynarodowych nagród z pracowni Massive Design. Natomiast pomysłodawcą obiektu jest firma Ghelamco Poland, która buduje kompleks Warsaw Spire i planuje całkowite przeobrażenie tej części miasta w okolicy ronda Daszyńskiego.

Inauguracyjną wystawę w Art Walk zaplanowano już w połowie maja tego roku, w momencie oddania do użytku całości kompleksu Warsaw Spire i otwarcia placu Europejskiego. Za organizację wystaw i współpracę z instytucjami sztuki i poszczególnymi artystami odpowiada obecnie Fundacja „Sztuka w Mieście” powołana przez Ghelamco w 2014 roku. Docelowo galeria znajdzie się pod skrzydłami odrębnego operatora.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close