Search

Giorgetti na genewskim Motor Show

Właśnie trwa genewski Motor Show 2019. Ze względu na to Giorgetti prezentuje własne sekrety obróbki drewna w specjalnym wyposażeniu Maserati. Przede wszystkim stawia w tym na rzemiosło marki.

W szwajcarskim entourage’u

Przede wszystkim całkowicie odmieniony design, zupełnie nowe materiały i zawartość. Przestrzeń wystawowa, tzw. Trident House, to z pewnością miejsce przepełnione włoskim charakterem. Ze względu na to marka stawia na kunszt i innowacyjność – znak rozpoznawczy Giorgetti. Wraz z rozmyślaniami nad estetyką, eksperymentami i szacunkiem dla tradycji wartości te kierowały marką przez ponad 120 lat.

To właśnie taką twarz marki firma przenosi do Genewy. Żeby stworzyć odpowiednią przestrzeń wystawowaą, z ich rzemiosłem stanowiącym część stoiska Maserati, została ona podzielona na trzy obszary tematyczne. Kluczowy punkt stanowi tu stolarka, której stuletnią tradycją szczyci się firma oraz stół roboczy z  narzędziami, panel dekoracyjny z rysunkiem 3D i częściami samochodowymi Maserati Quattroporte. Projekt wydaje się odważnie rzucać wyzwanie tradycji produkcyjnej.

Giorgetti wita w Maserati

Ponadto, gości na stoisku Maserati będą witać dwa wygodne saloniki umeblowane meblami tej kultowej włoskiej marki. Znajdziemy tam z pewnością funkcjonalne i ponadczasowe sofy, fotele i stoliki kawowe, które łączą tradycję stolarki z innowacjami technologicznymi. Wśród nich kultowy fotel Hug, który składa się z drewnianej ramy z 20 kawałków litego drewna orzechowego Canaletto, stanowiącego szkielet, w którym tapicerka wydaje się być ujarzmiana przez „siłę” otaczającego drewna.

Giovanni del Vecchio o współpracy

Jest to z pewnością taka współpraca, którą Giovanni del Vecchio, CEO firmy Giorgetti, uważa za w pełni satysfakcjonującą. „Po raz kolejny Giorgetti, ze względu na swoją 120-letnią tradycję oraz zróżnicowaną paletę produktów i ich wysoką jakość, została wybrane jako jedna z marek najlepiej reprezentujących włoski styl i to jest dla nas powodem do dumy. Żeby ten zaszczyt zyskał pełen wymiar, dwie historyczne firmy, takie jak Giorgetti i Maserati, musiały nawiązać współpracę ze sobą. Jako dwie włoskie flagi, które dały początek wspaniałemu projektowi. Chociaż dają projektowi swoje doświadczenie i niezastąpioną ludzką pracę czy technologię i kreatywność, to ciągle jest przestrzeń dla nowego „.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close