Search

UniFor i 50 lat projektowania

UniFor, firma z grupy Molteni, która opracowuje i realizuje rozwiązania dla współczesnego biura, świętuje 50-lecie. Z tej okazji odtwarza pięć dziesięcioleci historii włoskiego designu. Ponadto opowiada historię swojej historycznej podróży. Wszystko to dzieje się w nowej książce pod redakcją Fulvio Irace. Oprawę graficzną stworzył dla niej Pierluigi Cerri, a opublikowała Skira.

Uroczysta celebracja

Z tej okazji, podczas Milan Design Week, UniFor prezentuje prestiżową instalację multimedialną. Jej kuratorem jest Ron Gilad w Palazzo of Brera, siedzibie wielu ważnych instytucji. Znajdziemy tam m.in. Akademię Sztuk Pięknych i Pinacoteca di Brera. W Cortile d’Onore, w Sali Napoleonica i w Sali della Passione, Ron Gilad po raz pierwszy łączy kulturę przemysłową UniFor z wartościami edukacyjnymi jednej z najstarszych włoskich szkół. Ponadto prezentuje arcydzieła historii sztuki zachowane w Pinacoteca di Brera. Rozszerzenie instalacji odbędzie się w historycznym Showroomie firmy, na Corso Matteotti 14. Zaprezentowane zostaną najważniejsze wydarzenia z przeszłości i teraźniejszości marki. współczesnych architektów.

Początek z pasji

Firma narodziła się z pewnością z określonym powołaniem, aby tworzyć krajobrazy wewnętrzne. Ponadto takie miejsca, które interpretują i przekładają na rzeczywistość wskazania klientów i Zaangażowanie to polegało na przeniesieniu kultury rzemieślniczej z pracującej w drewnie dzielnicy Brianza w północnych Włoszech do sfery międzynarodowej.

To z pewnością doprowadziło do rozwoju organicznego, a także skoordynowanego podejścia do wyposażnia społeczeństwa jak również prywatnych przestrzeni podług ich unikatowych tożsamości. Należy również podkreślić, że niestandardowe systemy wyposażenia UniFor wyróżniają się wyrafinowaną jakością. Wszystko to w połączeniu z niezwykłą wiedzą i doświadczeniem marki owocuje zadowoleniem klientów od wielu już dekad.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close