Search

Aldo Cibic – estetyka witalności

Aldo Cibic prezentuje i omawia swoje prace na fascynującej wystawie w butikowym hotelu „Savona 18 Suites”. Jest to jeden z najbardziej cenionych projektów tego twórcy. We wnętrzach hotelu, na stałe urządzonych i wyposażonych w meble i akcesoria jego projektu, Cibic prezentuje inną twórczość. Znajdziemy tam różne rysunki, fotografie a także instalacje. Dzięki tej starannie zaplanowanej prezentacji jego prac, goście będą mogli wiele się dowiedzieć. Przede wszystkim o jego umiejętnościach artystycznych, ale także o wrażliwości skupionej na „estetyce witalności”.

Autorska wizja

„Trochę czasu zajęło mi badanie, dlaczego wymyśliłem taki tytuł. Nie ma z pewnością dokładnego wyjaśnienia. Myślę jednak, że zawsze staram się zrobić coś poza stylem, z pewnością coś, co lubi się oglądać. Co też z tego względu może zagwarantować poetycki wydźwięk dzieła. Mam poczucie, że obiekt może mieć duszę, która utrzymuje go przy życiu na zawsze …”
Tak artysta postrzega swoją najnowszą wystawę.

Bogate wnętrze

W strefie wejściowej goście mogą znaleźć Andy’ego, Sandy’ego i Louisa – trzy prace z ostatniego roku na Memphis. „Duży salon” z kolei pomyślany jest jako harmonijnie zaprojektowana przestrzeń wspólna. Tutaj z pewnością dominującym elementem jest obszerne Lucky Eye – zakrzywione lustro otoczone oświetleniem OLED.

Pod lustrem znajduje się stół do jadalni Otto o prostokątnej powierzchni a także zaokrąglonych narożnikach, ukośnych nogach o kwadratowym przekroju i satynowej powierzchni z mosiądzu. Ten solidny, prosty i jednocześnie cenny stół stworzony przez projektanta prezentuje mocną a także kulturowo zakorzenioną elegancję. Niedaleko goście znajdą kolejny oryginalny mebel. Regał Ellissima prezentuje drewniane elementy w kształcie litery „L’” z błyszczącym żółtym wykończeniem lakieru, spoczywającym na podstawie z cyrkoniowego drewna.

Z pewnością Aldo Cibic zaprojektował tę przestrzeń tak, aby nie tylko przybliżyć proces twórczy, towarzyszący artyście. Kolejnym powodem było nasycenie zarówno zmysłów prawdziwym pięknem jak i przestrzeni sztuką najwyższej jakości.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close