Search

Kolorowa kuchnia Kook Karima Rashida

Rastelli_Kook 7 kolorowa kuchnia Karim Rashid

Z czego słynie design proponowany przez Karima Rashida? Oczywiście można wymienić kilka cech wyróżniających projekty designera, ale na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się specyficzne i odważne podejście do barw. Natomiast Kook, czyli nowość w ofercie włoskiej marki Rastelli, to niezwykle kolorowa kuchnia, która od razu wskazuje na swojego twórcę.

Rastelli_Kook 3 kolorowa kuchnia Karim Rashid

Wyraziste i niecodzienne połączenia, albo jasne i żywe tony to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów w projektach Karima Rashida. Kuchnia Kook, zaprojektowana dla Rastelli, już na pierwszy rzut oka ujawnia silną tożsamość projektanta również dzięki falistym liniom. Natomiast kolory jeszcze bardziej charakteryzują model, który wyróżnia się jako najbardziej „pop-artowy” w kolekcjach firmy.

Rastelli_Kook 2 kolorowa kuchnia Karim Rashid

Radosna, kolorowa kuchnia

Jasnoniebieski, biały, limonkowy, pomarańczowy, bakłażan i kontrastujące detale. Ta paleta ma na celu wnosić do kuchni energię i witalność. Zaprojektowana jako kuchnia jednościenna, Kook zaskakuje nie tylko efektem wizualnym, ale także ergonomią i funkcjonalnością. Co więcej, wybierając opcję Solid Surface, kontrastowe elementy znikają niemal całkowicie. W rzeczywistości każdy dodatek lub narzędzie można dyskretnie zakamuflować w tej samej kuchni, pozostawiając estetykę projektu schludną i niezmienioną.

Rastelli_Kook 1 kolorowa kuchnia Karim Rashid

Zmotoryzowane żaluzje ukrywają zwężane szafki ścienne, wewnętrznie wyposażone w szklane półki i oświetlenie LED. Nachylone szafki dolne pozwalają na łatwiejsze przesuwanie się przed blatem bez straty miejsca. Maksymalna dostępna głębokość to 90 cm, i tyle samo ma blat. To rozmiar, który umożliwia łatwe wkomponowanie płyty grzewczej i zlewozmywaka. Ten ostatni, wykonany z Solid surface i wyposażony w składaną baterię, można schować za pomocą wyjmowanej deski do krojenia nad zlewem. Wystarczy dotknąć frontu bezuchwytowych drzwi z kanałem w kształcie C w kontrastującym kolorze, a otworzą się one automatycznie dzięki systemowi Servo Drive.

Rastelli_Kook 5 kolorowa kuchnia Karim Rashid

Każdy ruch staje się szybki i łatwy dzięki możliwości dodania do kompozycji dodatkowych wysokich szafek na urządzenia do zabudowy. Jasne kolory i oryginalny design sprawiają, że Kook to model, który zdecydowanie się wyróżnia. Młodzieżowa, świeża, technologiczna i funkcjonalna propozycja, stworzona z myślą o tych, którzy w kuchni chcą wyrazić swoją osobowość.

Rastelli_Kook 4 kolorowa kuchnia Karim Rashid

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/wnetrza/ron-gilad-i-kuchnia-jako-krolestwo-kolorow/

https://pointofdesign.pl/wnetrza/miejski-styl-od-kuchni/

https://pointofdesign.pl/design/abimis-letnia-kuchnia-wsrod-zieleni-friuli/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close
© Copyrights by Point of Design
Close